Bir günlük askerlik eğitimini tamamlayan 11 engelli terhis belgelerini aldı

11 Mayıs 2015 Pazartesi 16:12

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı'nda bir günlük askerlik eğitimini tamamlayan 11 engelli, düzenlenen törenle yemin ederek terhis belgelerini aldı. İl Jandarma Komutanlığı'nda düzenlen yemin törenine İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay...

Bir günlük askerlik eğitimini tamamlayan 11 engelli terhis belgelerini aldı

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı'nda bir günlük askerlik eğitimini tamamlayan 11 engelli, düzenlenen törenle yemin ederek terhis belgelerini aldı.

İl Jandarma Komutanlığı'nda düzenlen yemin törenine İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, askeri personel ve engelli yakınları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından engelli askerler, Türk bayrağı ve silah üzerine ellerini koyarak yemin etti.

Engelli askerler adına konuşan Mehmet Ali Enileri, Türk milletinin göz bebeği kahraman ordusunun mensubu olmaktan gurur duyduğunu söyledi. Enileri, "Biz engelli olduğumuz için askerlik anısı anlatanları hep dinledik, ama artık bizim de anlatacak anılarımız olduğu için çok sevinçliyiz. Bizlere bu fırsatı sağlayan tüm silahlı kuvvetleri mensuplarına şükranlarımızı sunuyoruz." dedi.

İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay Selçuk Yıldırım da askerliğin önemine vurgu yaparak sağlıklı her Türk erkek için zorunlu olduğunu söyledi. Yıldırım, "Askerlik Türk ulusu için bir onur vesilesidir. Kutsal askerlik görevini yerine getiren her birey bunun haklı gururunu ömür boyu taşımaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından askerlik hizmetini yapamayıp, askerlik özlemi çeken engelli vatandaşlarımıza bir gün süreli temsili askerlik yaptırma faaliyeti 2002 yılından itibaren 'Engelliler Haftası'nda icra edilmektedir. Bugün 11 kardeşimiz bu hizmeti yerine getirmek için aramızdadır. Türk Silahlı Kuvvetlerinin ayrılmaz bir parçası olan Türkiye Cumhuriyeti Jandarması saflarında temsili askerlik hizmetini yerine getirmek için gelen engelli vatandaşlarımız heyecan ve coşkuyla asker üniformaları giymiş kahraman birer Mehmetçik olarak karşınızda gurur ve onurla durmaktadır.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Albay Yıldırım tarafından engelli askerlere terhis belgeleri verildi. Tören geçişi sonrası engelli asker ve yakınlarına yemek ikram edildi. Albay Selçuk Yıldırım yemekte engelli askerlerle yakından ilgilenerek, bir engelli askere kaşıkla yemek yedirmesi ailelerin takdirini topladı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x