Bisiklet ve motosiklet kazalarında dikkatsizlik ön planda

26 Ocak 2013 Cumartesi 13:08

Türkiye’nin değişik illerinde meydana gelen trafik kazaları kent güvenliği için kurulan güvenlik kameralarına yansıdı. Kayseri dâhil birçok şehirde meydana gelen kazalarda bisiklet ile motosiklet sürücüleri daha çoğunlukta. Kaza nedenleri...

Bisiklet ve motosiklet kazalarında dikkatsizlik ön planda

Türkiye’nin değişik illerinde meydana gelen trafik kazaları kent güvenliği için kurulan güvenlik kameralarına yansıdı. Kayseri dâhil birçok şehirde meydana gelen kazalarda bisiklet ile motosiklet sürücüleri daha çoğunlukta. Kaza nedenleri arasında özellikle bisiklet ve motosiklet sürücülerinin kurallara uymaması ile dikkatsiz olmaları ilk sırada geliyor.

        Emniyet Müdürlüğü, trafik kazalarının en aza indirilmesi amacıyla bilgilendirmek, kazaların oluş şekilleri ile nedenleri gösterme amacıyla farklı illerden mobese kameralarının görüntülerini bir araya getirdi. Bu görüntülerde daha çok bisiklet ve motosiklet sürücülerinin kazalara karıştığı dikkat çekiyor. Ayrıca iki motosikletlinin birbirleriyle çarpışması da kamera kayıtlarında yer alıyor.

        Yetkililer, kazaların oluş şekillerine bakıldığında trafik kurallarını uyulmadığı, özellikle trafik ışıklarında geçiş üstünlüğünün dikkate alınmadığına işaret ediyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x