Dört ilde operasyon: 11 kişi gözaltına alındı, 38 kg uyuşturucu ele geçirildi

31 Ocak 2013 Perşembe 17:19

Yalova merkezli 4 ilde eş zamanlı düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 11 kişi gözaltına alındı, yaklaşık 38 kilogram esrar ele geçirildi. Zanlılardan 8'i tutuklandı.        Yalova Emniyeti Kaçakçılık...

Dört ilde operasyon: 11 kişi gözaltına alındı, 38 kg uyuşturucu ele geçirildi

Yalova merkezli 4 ilde eş zamanlı düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 11 kişi gözaltına alındı, yaklaşık 38 kilogram esrar ele geçirildi. Zanlılardan 8'i tutuklandı.

        Yalova Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, ilde uyuşturucu madde satan ve kullanan şahıslara yönelik çalışma başlattı. Şüphelilerin Yalova yanı sıra Osmaniye, Diyarbakır ve Kocaeli’nde de bağlantıları olduğunu tespit etti. operasyonlar düzenlendi. Yalova, Osmaniye, Diyarbakır ve Kocaeli illerinde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 11 kişi gözaltına alındı, 37 kilo 850 gram esrar ele geçirildi.

        Operasyonlarda B.S. (33), A.D.S. (35), H.S. (44), İ.K. (32), A.G. 25, A.K. (30), M.E. (26), S.Ö. (24), T.M. (29), E.B. (35) ve L.A. (34) gözaltına alındı. Diğer illerde yakalanan A.K., M.E., S.Ö., T.M., E.B. ve L.A.’nın çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklandıkları bildirildi.

        Operasyonun Yalova ayağında, Diyarbakır ilinden yüklü miktarda uyuşturucu madde getirdiği tespit edilen A.G. isimli şahıs yanında bulunan laptop çantasındaki 3 bin 650 gram esrar maddesi ile yakalandı. Olayla bağlantılı olduğu tespit edilen A.D.S., B.S., H.S ile İ.K. isimli şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramada suç ve suç unsuruna rastlanılmadı. İ.K.’nin yapılan üst aramasında bir adet ecstasy hap ele geçirildi. Yalova’da yakalanan zanlılardan B.S. ve A.G. tutuklanırken, haklarında adli kontrol kararı alınan A.D.S., H.S. ve İ.K. ise tutuksuz yargılanacak.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x