Engellileri akraba ziyaretine belediye götürüyor

03 Ocak 2013 Perşembe 13:26

Sakarya Büyükşehir Belediyesi engellilere ücretsiz taşıma hizmeti veriyor. Engelliler istediklerinde akrabalarına bile ziyarete götürülüyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, toplu taşıma...

Engellileri akraba ziyaretine belediye götürüyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi engellilere ücretsiz taşıma hizmeti veriyor. Engelliler istediklerinde akrabalarına bile ziyarete götürülüyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, toplu taşıma araçlarını kullanamayan özürlülere Sakarya ili içerisinde ücretsiz taşıma hizmeti verdiklerini söyledi. Özürlülerin sosyal hayata katılımını sağlamak, özürlü yakınlarının çalışma hayatını kolaylaştırmak, yakını olmayan veya yakını olduğu halde kendisi ile ilgilenecek durumda olmayan özürlülerin güven içinde sokağa çıkmalarını ve ihtiyaçlarını rahatça temin etmelerini sağlamak için bu projeyi başlattıklarını ifade eden Yüce, “Özürlüleri kamu kurum ve kuruluşlarına, alışveriş merkezlerine, akraba ziyaretlerine, bankalara ve gitmek istedikleri diğer tüm mekânlara taşıyoruz.” dedi.

Engelli ailelerine rehberlik hizmeti verdiklerini de belirten Yüce, “Daire Başkanlığımıza bağlı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğümüzde bilgilendirme, yönlendirme ve danışmanlık hizmetleriyle birlikte özürlü kaydı da yapılmaktadır. Özürlüler, özür grubu, yaş, cinsiyet gibi kategorilerin bulunduğu bir programa kaydedilmekte, böylece Sakarya’ya ait bir özürlüler veritabanı oluşturulmaktadır. Tüm özürlüler, özürlü yakınları, kurumlar ve vatandaşlar telefonla veya müdürlük merkezine gelerek bu hizmetten faydalanabilmekte, taleplerine bağlı olarak kurum bünyesinde ya da kurum dışındaki ilgili birimlere yönlendirilmektedir.” diye konuştu.

Engellilere medikal yardımlar yaptıklarını ifade eden Davut Yüce, “Engelli vatandaşlarımızın toplumla bütünleşmesini sağlamak ve onların bağımsız hareket etmelerine destek olmak amacıyla, sosyal güvencesi olmayan ve ihtiyaç duyduğu medikal malzemeyi almaya ekonomik gücü yetmeyen vatandaşlarımıza, tekerlekli sandalye, akülü araba, yürüteç ve tuvaletli sandalye yardımında bulunuyoruz.” bilgisini verdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x