MHP KASET KUMPASINDA ŞOK GELİŞME!

02 Ağustos 2016 Salı 16:16

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, eski MHP'li milletvekillerine ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'a ait olduğu ileri sürülen görüntülerle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, 89 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

MHP KASET KUMPASINDA ŞOK GELİŞME!
 Bir dönem Türkiye'yi sarsan, CHP ve MHP'nin tepe kadrosunda köklü değişiklikleare yol açan kaset skanadalıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 89 kişi için gözaltı kararı aldı.

Ne Olmuştu?

O dönem CHP Genel Başkanı olan Deniz Baykal'ın aynı partiden milletvekili olan Nesrin Baytok ile olan görüntüleri internete sızdırılmıştı. Bu olayın ardından Baykal CHP Genel başkanlığı'ndan istifa etmişti.  Aynı dönem MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "beyin takımı"nı oluşturan isimler " genel başkan yardımcıları Bülent Didinmez, Mehmet Ekici, Deniz Bölükbaşı, Osman Çakır, Ümit Şafak ile Genel Sekreter Cihan Paçacı, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Taytak ve İstanbul eski İl Başkanı İhsan Barutçu kaset" nedeniyle istifa etmişti. Bu 10 kişi arasından sadece İhsan Barutçu MHP'den ayrılmamış bağımsız olarak Meclis'e girmişti.

(Kaynak: Haber3Hilal)

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x