Samsun'da 101 kilo eroin ele geçirildi

21 Ocak 2013 Pazartesi 14:28

Samsun Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda yaklaşık 101 kilo eroin maddesi ele geçirildi.    Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube ekipleri, yaptığı istihbarat...

Samsun'da 101 kilo eroin ele geçirildi

Samsun Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda yaklaşık 101 kilo eroin maddesi ele geçirildi.

    Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube ekipleri, yaptığı istihbarat çalışmaları sonucunda bazı şahısların yüklü miktarda uyuşturucu maddeyi İstanbul’a götürdüğü bilgisine ulaştı. Uyuşturucu sevkiyatı ile ilgili 2 aracı takibe alan polis, Tekkeköy ilçesinde ilk olarak öncü olduğu anlaşılan aracı durdurdu. İkinci bir araç olabileceği şüphesiyle kontrol yapan ekipler uyuşturucu yüklü aracı bularak detaylı arama için Atakum ilçesindeki Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne getirdi. Narkotik köpeği 'Ece'nin yardımıyla aracın içinde ve tamponundaki zulalarda paketlenmiş haldeki 190 paketten oluşan 100 kilo 632 gram eroin bulundu. Ekiplerin gece karanlığında ışık yardımıyla yaptıkları çalışma sonucunda paketler zulalandıkları yerlerden teker teker çıkarıldı.

    Operasyonda gözaltına alınan ve Van nüfusuna kayıtlı oldukları belirlenen P.Y. ve K.Y. isimli 2 şahıs, emniyette alınan ifadelerinin ardından adli makamlara sevk edildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x