ŞEHİT POLİS CİZRE'YE GÖNÜLLÜ OLARAK GİTMİŞ

08 Ağustos 2015 Cumartesi 11:41

Şırnak'ın Cizre ilçesinde zırhlı araca PKK'lı teröristlerce roketatarlı saldırı düzenlenmesi sonucu şehit olan polis memuru 22 yaşındaki Salih Hüseyin Parça'nın, arkadaşlarının tayini çıkınca gönüllü olarak Cizre’ye gittiği...

ŞEHİT POLİS CİZRE'YE GÖNÜLLÜ OLARAK GİTMİŞ

Şırnak'ın Cizre ilçesinde zırhlı araca PKK'lı teröristlerce roketatarlı saldırı düzenlenmesi sonucu şehit olan polis memuru 22 yaşındaki Salih Hüseyin Parça'nın, arkadaşlarının tayini çıkınca gönüllü olarak Cizre’ye gittiği öğrenildi. Şehit Parça'nın polis olan ağabeyinin de Özel Harekat kursu aldığı, sonrasında göreve başlayacağı belirtildi.

Şehit polisin Bursa'nın Gürsu ilçesinde ikamet eden ailesi, acı haberi gece yarısından sonra aldı. Şehit ailesinin evinin bulunduğu binaya Türk bayrakları asıldı. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sabah saatlerinde şehit evine giderek aileye başsağlığı dileğinde bulundu.

Bakan Müezzinoğlu, cenaze için Artvin’e gidecek olan baba Mehmet Parça ile anne Nuriye Parça’yı makam arabasına alarak, Yenişehir Havaalanı’na götürdü. Gözyaşlı anneyi yakınları kollarına girerek güçlükle arabaya götürdü. Yürümekte zorlanan acılı babanın koluna Sağlık Bakanı Müezzinoğlu girdi. Özel uçakla Erzurum’a hareket eden aile, Erzurum’dan karayolu ile memleketleri Artvin’e geçecek.

Bu arada, Fatih, Faruk ve Saadet isminde üç kardeşi bulunan şehit Hüseyin Parça’nın, Polis Meslek Yüksek Okulu'ndan mezun olduktan sonra arkadaşlarının Cizre'ye tayini çıkması üzerine 24 gün önce gönüllü olarak Cizre'de mesaiye başladığı belirtildi. Şehit Parça'nın ağabeyi Fatih Parça’nın da Almanca öğretmenliği bölümünü bitirdikten sonra polislik sınavlarını kazandığı, halen Ankara'da Özel Harekat kursu aldığı ortaya çıktı.

SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR

Öte yandan, şehit polisin sosyal paylaşım sitesindeki hesabında Türk bayraklı paylaşımları dikkat çekti. 22 Temmuz'da profil fotoğrafını değiştiren Parça'nın, üzerinde "Şehitler Ölmez" yazan Türk bayrağı paylaştığı görüldü. Kapak fotoğrafında ise "Söz konusu vatansa gerisi teferruattır." yazısı dikkat çekti.

Şehit Hüseyin Parça, baba ocağı Artvin Yusufeli ilçesi Dokumacılar Köyü’nde ikindi namazının ardından toprağa verilecek.

Yorum Gönder

@name x