Akillere Samsun'da protesto!

22 Nisan 2013 Pazartesi 15:41

Samsun'a giden (S)Akil İnsanlar Heyeti protestoyla karşılandı.

Akillere Samsun'da protesto!

Karadeniz Bölgesi'nde (S)Akil İnsanlar Heyeti gittikleri her bölgede protestoyla karşılandı. Aylar önce BDP'li heyet için verilen gerginlik görüntüsü bugün de (S)Akil İnsanlar için görüldü. (S)Akil İnsanlar Heyeti'nde memleketi Samsun olan Orhan Gencebay'ın bulunmaması dikkat çekti.

Çözüm(!) Süreci' kapsamında oluşturulan ve Türkiye'nin 7 bölgesi için 9'ar kişilik heyetler halinde çalışmalar yürüten 'Akil İnsanlar'ın Karadeniz Grubu, Samsun'a geldi.
 

Heyet, Samsunlular'la ve kentteki tüm sivil toplum kuruluşlarıyla biraraya gelerek, sözde çözüm sürecine ilişkin değerlendirmelerini alacak. Canik Kültür Merkezi'nde yapılan 'Halk Toplantısı' öncesinde 30 kişilik bir grup ellerinde Türk bayrakları ile 'Akilleri istemiyoruz' diye bağırdı.

(S)Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Grubu'nda yer alan Fatma Benli, Yıldıray Oğur ve Oral Çalışlar, bu sabah Samsun'a gelen ilk isimler oldu. Heyetin Başkanı Yusuf Şevki Hakyemez Trabzon'dan, Şemsi Bayraktar ile Bendevi Palandöken de Ankara'dan yola çıkarak ilerleyen saatlerde gruba katıldı. Kürşat Bumin, Vedat Bilgin ve Orhan Gencebay ise Samsun'daki toplantılara katılamadı. Samsunlu sanatçı Orhan Gencebay'ın sağlık(!) sorunları nedeniyle heyetteki yerini alamadığı öğrenildi.

akil-insan-samsun-protesto.jpg


Heyet Başkanı Prof. Dr. Yusuf Şevki Hakyemez, her kesimin fikrini alıp bir rapor düzenleyeceklerini dile getirdi.

Vali Aksoy'u ziyaretlerinin ardından heyet üyeleri Canik Kültür Merkezi'ndeki 'Halk toplantısı'na geçti. Heyetin gelişi sırasında yaklaşık 30 kişiden oluşan gruptakiler, ellerinde Türk bayrakları ile protesto gösterisinde bulundu. Gruptakiler, 'Akilleri istemiyoruz', 'Ne mutlu Türküm diyene', 'Vatandaşa değil akillere barikat', 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' sloganları attı. Grubun önünde çevik kuvvet ekipleri set oluşturarak geniş güvenlik önlemi aldı. Heyet daha sonra içeri girerek toplantıya başladı.

akil-insanlar-samsunda.jpg

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x