AKP’ye bir ret de MHP’den!

11 Mart 2015 Çarşamba 16:15

AKP'nin milletvekili seçim süresinin 4 yıldan 5 yıla çıkartılması konusunda MHP'nin kapısını çaldı.

AKP'ye bir ret de MHP'den!

 AKP, milletvekili seçim süresinin 4 yıldan 5 yıla çıkartılması konusunda CHP’den sonra MHP’nin de kapısını çaldı. AKP İstanbul Milletvekili Doğan Kubat MHP’nin nabzını yokladı. Kubat MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu ile görüşerek, “Genel seçimleri 4 yıldan 5 yıla çıkartalım. Milletvekili statüsünü yeniden düzenleyelim. Sizde bu tasarıya destek verin” önerisinde bulundu.

MHP’DEN RET

Halaçoğlu’nun ise bu girişime olumsuz yanıt vererek, “Sizin getireceğiniz hiçbir tasarıya destek vermeyiz. Sizinle ortak hareket etmemiz sözkonusu değil” diyerek öneriyi reddetti.

Halaçoğlu  yaptığı açıklamada, bu önerinin geçen yıl MHP Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz tarafından TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e getirildiğini belirterek süreci şöyle anlattı:

“O dönem bizim arkadaşımız bu teklifi Sayın Çiçek’e sundu. Hatta Şubat ayı başında AKP Grup Başkan vekilleri Mustafa Elitaş, Mahir Ünal ile Ahmet Aydın’la bu konuyu görüştük. Kendilerine ‘akçeli boyutu’ yani milletvekillerinin maaşların yükseltilmesi vb gibi boyutu olmazsa destek veririz dedim. Bize İç Güvenlik Paketi’ni getirmeyeceklerini söylediler, sonra kaçak Saray’dan gelen talimatla tasarıyı Genel Kurul’a sevk ettiler”
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x