BAHÇELİ'DEN İKTİDARA BİR DESTEK DAHA!

26 Haziran 2017 Pazartesi 21:41

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, OHAL'in devam etmesini istedi. Bu konuşmasının, siyasi çevreler tarafından, Varlık Fonundan tutun askeri hastanelerin kapatılıp, Mehmetçiklerin teröristlerle aynı devlet hastanelerinde tedavi görmesine varıncaya değin, bir sürü OHAL kararına, zımni destek anlamına geldiği ifade edildi.

BAHÇELİ'DEN İKTİDARA BİR DESTEK DAHA!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partililerle bayramlaşma töreninde OHAL'in devam etmesi gerektiğini söyledi. Bahçeli, CHP Genel Başkanı tarafından başlatılan "Adalet Yürüyüşü" ile ilgili ise, "CHP, kalan süre içerisinde kendisine çeki düzen vermelidir. Sözlü sazlı adalet arayışıyla Türkiye'nin Ankara'dan İstanbul'a geçiş güzergahında gösteri yapmaya gerek yoktur" dedi.

MHP 
Genel Başkanı BahçeliMHP Genel Merkezinde gerçekleşen bayramlaşma töreninde konuştu. 15 Temmuz darbe teşebbüsünün bütün yan tesirleri başta olmak üzere etkisini ortadan kaldırabilmek için Olağanüstü Hal (OHAL) uygulamasına geçildiğini kaydeden Bahçeli, OHAL uygulamasının devam etmese gerektiğine dikkat çekti. OHAL kapsamına dahil edilmiş olan unsurlar üzerinde kararlılıkla durulması gerektiğini vurguladı. Bahçeli, "OHAL'i demokrasiye karşıt, özgürlüğe karşıt gibi algılayarak tamamen ortadan kalkmasını isteyenler, 15 Temmuz'un tesir alanı üzerinde tarafkir olanlardır. Onun için herkes haddini bilmeli, ne düşünüyorsa onu açıkça söylemelidir. OHAL'i bahane ederek 15 Temmuz vahşiliğine örtülü olarak sahip çıkmamalıdır. 15 Temmuz gerçekleşmiş olsaydı Türkiye'de parlamento kalacak mıydı, Türkiye Cumhuriyetidevleti ne hale düşecekti, adaletin A'sından kim bahsedecekti, hangi adalet uygulanacaktı? O zaman böyle bir adalet için yürümenin hedefi neresi olacaktı? Maltepe mi, Ankara Başkentimiz mi olacaktı? Bunları hep beraber dikkate almak lazımdır" diye konuştu.

CHP Genel Başkanı 
Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Ankara'dan İstanbul'a başlatılan "Adalet Yürüyüşü" ile ilgili "Türkiye'yi kaosa, cepheleşmeye, karanlığa sürüklemeye ve siyasi şov yapmaya kimsenin hakkı yoktur" diyen Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"CHP, kalan süre içerisinde kendisine çeki düzen vermelidir. Sözlü 
sazlı adalet arayışıyla Türkiye'nin Ankara'dan İstanbul'a geçiş güzergahında gösteri yapmaya gerek yoktur. Bu anlayış içerisinde MHPhassasiyetini korumaktadır. Önce ülkem ve milletim, sonra partim anlayışıyla doğruları söylemekte, gerekli uyarıları yapmaktadır. Uyarılara dikkat çekmek istemiyorlarsa kendilerinin bileceği iştir. Fakat kaos, kargaşa, kriz, kumpas bunlara yaramayacaktır. Önümüzdeki günlerde Türk milletinin istikrarı, huzuru, demokrasisi ve normalleşme sürecini dikkate alan çalışmalara yürüyecekleri yerde Meclise gelmek suretiyle katkı sağlamaları tavsiyemiz olur."

(Kaynak: Haberler.com)

Yorum Gönder

@name x