BİR GARİP AKIBET!

21 Temmuz 2017 Cuma 22:10

Göklerin mutlaka bir bildiği var. Fakat insan yine de böyle tesadüfler karşısında üzülüyor. Hani ağaç demiş ya.. "hiç değilse sapı benden olmasaydı" diye...

BİR GARİP AKIBET!
 6.6 büyüklüğündeki depreme Yunanistan'ın Kos Adası'nda (İstanköy) yakalanan Türk vatandaşı Sinan Kurtoğlu'nun hayatını kaybettiği belirtildi.

Kurtoğlu'nun depremin ardından yıkılan bir cami minaresinin enkazı altında kalarak hayatını kaybettiği ifade ediliyor. Yunan "www.vimatisko.gr" internet sitesi depremde İstanköy şehir merkezindeki Cezayirli Hasan Paşa Camisi'nin minaresi yıkıldığını aktardı.


Sinan Kurtoğlu'nun hayatını kaybettiği, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu tarafından açıklandı.


Dışişleri kaynakları ise konuyla ilgili olarak şu bilgilendirmeyi yaptı:


“Dün gece İstanköy'de (Kos) meydana gelen deprem hakkında Rodos Başkonsolosluğumuzdan alınan bilgiler şu şekildedir:


Depremde maalesef bir vatandaşımız vefat etmiştir. Kimlik bilgileri tespit edilen vatandaşımızın ailesine ulaşmaya çalışılmaktadır. Bir vatandaşımızın da ağır yaralı olduğu ve Atina'ya nakledilmekte olduğu öğrenilmiştir. Atina Pire Başkonsolosluğumuz bahse konu vatandaşımızın durumu ile ilgilenmektedir. Diğer bir vatandaşımızın ayağının kırıldığı, hastanede olduğu ve Türkiye'ye dönmek istediği bildirilmiştir. İstanköy Müslümanları Kültür ve Kardeşlik Derneği Dernek Başkanı Kadri Memiş yanında kendisine refakat etmektedir.


200'ün üzerinde vatandaşımızın tahliyesi için çalışmalar devam etmektedir. Liman ve Gümrük binası hasar gördüğü için Bodrum'dan veya Yunanistan’ın diğer bölgelerinden gemi seferlerine izin verilmemektedir. İstanköy Liman Başkanı ile görüşülerek yakındaki bir rıhtıma özel sefer yapılması için izin sağlanmıştır. Başkonsolosluğumuzun koordinasyonunda Bodrum'dan yola çıkan yaklaşık 250 kişilik bir yolcu gemisi İstanköy'e varmıştır. Vatandaşlarımızı aldıktan sonra Ardından ikinci bir sefer daha yapacaktır"

Anahtar Kelimeler BİR GARİP AKIBET!

Yorum Gönder

@name x