BU NASIL AKP MHP İTTİFAKI?

14 Nisan 2018 Cumartesi 08:17

MHP'li Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile AKP Milletvekili Selçuk Özdağ arasında Aralık ayında başlayan gerilim, dün başkanın belediye resmi sitesinden açıklama yapmasıyla devam etti.

BU NASIL AKP MHP İTTİFAKI?
 Cengiz Ergün'ün açıklaması şöyle:

13.04.2018 15:38

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ’ın “Elime ciddi belgeler ulaştı” şeklindeki açıklamalarına yanıt verdi. Açıklamada, elinde belge olan bir milletvekilinin bu belgeyi yargı yoluna götürmesi gerektiğinin milletvekiline verilmiş anayasal bir görev olduğu hatırlatıldı.

Manisa Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Manisa Milletvekili Sayın Selçuk Özdağ’ın, “Elime çok ciddi belgeler ulaştı. Zamanı geldiğinde açıklayacağım” şeklinde gerçekten uzak, tamamen manipülasyona yönelik ve Büyükşehir Belediyemiz ile Başkanımız Cengiz Ergün’ü hedef alan açıklamalarını hayretle takip etmekteyiz. Sayın Özdağ’ın halkın oylarıyla seçilmiş bir milletvekili olduğunu, milletin ona verdiği yetki doğrultusunda elinde iddia ettiği gibi bir bilgi ya da belge olması durumunda bununla ilgili yargı yoluna gitmesinin kendisinin bir anayasal görevi olduğunu hatırlatmak isteriz. Sayın vekilin anayasa ve yasaların kendisine yüklediği sorumluluğu bilmiyor olması ihtimali de, akıllarda soru işaretleri oluşturmaktadır. Eğer Sayın Özdağ’ın iddia ettiği gibi elinde bir belge varsa bunu açık ve net bir şekilde açıklamalı ve gerekli başvurularını yapmalıdır. Aksi takdirde “şark kurnazlığı” ifadesini kendisine aynı şekilde iade etmek durumundayız. Kıymetli Manisalılardan ve halkımızdan böylesi karalamaya yönelik, gerçekten uzak, dedikoduya dayalı, mesnetsiz ve üçüncü sınıf iddialara itibar etmemesini bekliyor, Sayın Vekil’in gerçekten uzak açıklamalarının takdirini kamuoyu vicdanına bırakıyoruz.”

DAHA ÖNCE NE OLMUŞTU?

Manisa’nın MHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, kendisini eleştirip "Cin misin, şeytan mısın" diyen AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ’a cevap verdi. AKP'li Özdağ’ın Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmayı istediğini savunan Başkan Ergün, "2019 yılında tamamen Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olma telaşına sokmuş kendini. Bunu her yerde empoze etmeye çalışıyor. Bu kadar da iddialıyım. 2019 yılında Selçuk Özdağ’ı AK Parti’den Büyükşehir Belediye Başkan adayı yapmazlar. Bu kadar açık ve net. Selçuk Bey bunu iyi öğren" dedi.


AKP'li Özdağ: Bak Cengiz Ergün! Sen cin misin, şeytan mısın?


AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, 18 Aralık’ta yaptığı yazılı açıklamada Manisa’nın içme sularının kirli olduğunu iddia ederek MHP’li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e yüklenip, "Kendisi 'Benimle kim uğraşıyorsa çarpılıyor' demiş. Bak Cengiz Ergün! Sen cin misin, şeytan mısın? Ben de seni insan biliyordum. Sen cin misin, şeytan mısın da insanları çarpıyorsun? Sen bırak çarpmayı, çarpılmayı da önce görevini layıkıyla yap, yapılanların takipçisi ol. Eğer yapmazsan bu aziz Manisalılar seni sandıkta öyle bir çarpar ki sen bile anlayamazsın" demişti.


MHP'li Başkan Ergün: Ben çarpılır demedim, 'Cengiz Ergün’e kim çatıyorsa batıyor' dedim


Özdağ’ın bu sözlerine Büyükşehir Belediye Başkanı Ergün, belediye televizyonunun canlı yayınında cevap verdi. Kendisinin sözlerinin çarpıtıldığını ve Özdağ’ın iddia ettiği gibi 'Bana kim çatıyorsa çarpılıyor' sözlerini söylemediğini belirten Ergün, "Ben 'Cengiz Ergün’e kim çatıyorsa batıyor' dedim. Bu ifadeyi 'Cengiz Ergün’e çatan çarpılıyor' olarak çevirmişler. Bir kere önce söylediklerimi dinleyeceksin. Sonra bana çatmak istiyorsan çat. Arkasından ’Cin misin, şeytan mısın’ demiş. Kimin cin kimin şeytan olduğunu Allah bilir, sen bilemezsin. Seni Allah’a havale ediyorum. Kimin çarpılacağını Allah bilir. Bu söylemleri kendi üzerine almış ve çarpıtarak kullanmış. Ben isim vermemiştim, yarası olan gocunsun. Kendi üzerine alınmış" diye konuştu.


"Kendini bu memlekete bakan yaptıramadı"


MHP’li Başkan Ergün, Selçuk Özdağ’ın kendisinin ülkücü camiadan geldiğini her defasında tekrarladığını belirterek, "İlgili bu vekilin, hangi kanallarda ne açıklamalar yaptığının, kimleri övdüğünün hepsi var. MHP’li olduğunu iddia eden bu şahısın, MHP lideri Devlet Bahçeli’ye etmediği hakareti bırakmadığı televizyon görüntüleri mevcut. Liderimize söylediği lafları ülkücü camia biliyor. Bunları unutmadık. Bunları size hatırlatırlar. Bunlar da yakında ortaya dökülür. Ne hikmetse ilgili vekilin 3’üncü dönemi bitiyor. İşin arkası zaten oraya dayanıyor. Milletvekilliği de bitiyor, her hükümet kurulurken her Bakanlar Kurulu oluşmadan önce 'Manisa’ya bakanlık geliyor' haberlerini yaydırmaya çalışıyor. Kaç bakanlar kurulu değişti, kendini bu memlekete bakan yaptıramadı. Manisa’dan bakan yok. Sonuç sıfır. Şimdi bir hırs tutturmuş, belediye başkanlığına aday olacağım telaşına girmiş. Bütün hesap bu. Biz adayları gördük. İki seçim geçirdik. Vatandaşımız doğru kararı verdi. Ben bu makamdayım. Herkes buna saygı gösterecek. 2019’da benim dahi aday olacağım henüz belli değilken, bu tür karalama siyaset yapmalarını esefle karşılıyorum" dedi.

"Özdağ’ı AK Parti’den Büyükşehir Belediye Başkan adayı yapmazlar" 

AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ’ın AKP’den Manisa Büyükşehir Belediye başkan adayı olmayı istediğini iddia eden Cengiz Ergün, "2019 yılında tamamen Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olma telaşına sokmuş kendini. Bunu her yerde empoze etmeye çalışıyor. Bunu herkese söyleyeyim. Bu kadarda iddialıyım. 2019 yılında Selçuk Özdağ’ı AK Parti’den Büyükşehir Belediye Başkan adayı yapmazlar. Bu kadar açık ve net. Bu benim kalbi duygularımla söylediğim bir his. Selçuk Bey bunu iyi öğren" diye konuştu.Yorum Gönder

@name x