DEPREM OLACAĞI İÇİN Mİ YILANLAR ŞEHİRDE BAŞ GÖSTERDİ?

12 Haziran 2017 Pazartesi 22:20

Eski Milletvekili Melda Onur'un depremden önce twitter hesabında , şehirdeki yılan haberlerinden yola çıkarak "deprem mi olacak?" sorusunun ardından depremin olması, dikkatleri bu konuya çekti.

DEPREM OLACAĞI İÇİN Mİ YILANLAR ŞEHİRDE BAŞ GÖSTERDİ?


Günlerdir akın akın geliyorlar...

Günlerdir akın akın geliyorlar... 1.resim

Son dönemlerde yerleşim yerlerine akın eden yılanların Ege Denizi'nde meydana gelen 6.3'lük deprem habercisi olduğu söylentileri büyük yankı uyandırdı.

1 12
Günlerdir akın akın geliyorlar... 2.resim

Ege Denizi'nde meydana gelen 6.3'lük deprem  Türkiye'nin batsında büyük korku ve paniğe neden oldu. Depremin ardından ise CHP eski milletvekili  Melda Onur'un gündeme getirdiği yılan haberleri gündemi meşgul ediyor.

2 12
Günlerdir akın akın geliyorlar... 3.resim

1999 DEPREMİNDE DE AYNI ŞEY OLMUŞTU

Denizli, Çanakkale ve Düzce gibi bir çok merkezde görülen yılanların depremle bir bağının olup olmadığı ise henüz bilinmiyor. Ancak benzer durum 1999 depremi öncesinde olmuştu.

3 12
Günlerdir akın akın geliyorlar... 4.resim

İşte son günlerde peş peşe gelen o yılan haberleri;


4 12


Günlerdir akın akın geliyorlar... 5.resim

DENİZLİ'Yİ YILANLAR BASTI

Depremin yoğun olarak hissedildiği  Denizli'de, geçtiğimiz günlerdeki etkili yağmurun ardından çok sayıda yılan itfaiye ekipleri tarafından ev, bahçe ve otomobillerin kaportalarından toplandı.

5 12
Günlerdir akın akın geliyorlar... 6.resim

Geçen ay  Denizli kent merkezinde bölgesel aşırı yağışlar etkili oldu. Bazı yağışlar nedeniyle dere ve çaylar taştı, sele dönüştü. Bu yağışlar da ormanlık ve dağlık alanlarda sele dönüşen yağışlar nedeniyle daha önceden yuvalarından çıkan yılanlar da suya kapılıp, kent merkezine kadar sürüklendi. 

6 12
Günlerdir akın akın geliyorlar... 7.resim

Sele kapılıp, sürüklenen yılanlar kent merkezinde evlerde, bahçelerde, otomobillerin kaputlarının içinde, hatta işyerlerinin duvarlarında bile çıkmaya başladı. Son 20 günde,  Denizli Büyükşehir Belediyesi  İtfaiye Daire Başkanlığı'na 35 yılan ihbarı yapıldı. Yılanların bulunduğu olay yerlerine giden itfaiye ekipleri, evlerin içine, otomobillerin kaputlarının altına, hatta işyerlerinin duvarlarına kadar giren yılanları özel aparatlarla alıp, tekrar doğaya bıraktı. 

7 12
Günlerdir akın akın geliyorlar... 8.resim

Bulunan yılanların içinde 2 metreye kadar ulaştığı, zehirli olanların da bulunduğu, engerek, kaya yılanı, bozyörük gibi türlerinde bulunup doğaya bırakıldığı belirtildi. İtfaiyeden yapılan açıklamada, yılan gören vatandaşların hemen ihbarda bulunmalarını istenirken, bazı yılanların zehirli olabilecekleri, bunlara dokunulmaması itfaiyeden yardım istenmesi gerektiği ifade edildi.

(Kaynak: F5 Haber)

Yorum Gönder

@name x