DEVLET BAHÇELİ KIRIKKALE BAŞSAVCISININ GÖREVDEN ALINMASINA KIZDI

03 Temmuz 2018 Salı 21:58

Alaattin Çakıcı-Devlet Bahçeli görüşmelerinden ve Çakıcı'nın kamuoyu açıklamalarından sonra Kırıkkale Başsavcısı Erdoğan Bayrakdar'ın görevinden alınması Devlet Bahçeli'yi kızdırdı.

DEVLET BAHÇELİ KIRIKKALE BAŞSAVCISININ GÖREVDEN ALINMASINA KIZDI
 Devlet Bahçeli yaptığı açıklamasında şunları söyledi.

"Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Erdoğan Bayrakdar’ın bugün görevinden alınarak Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na atanması HSK Birinci Dairesi’nin tasarrufudur. Fakat bu idari tasarrufun Sayın Çakıcı’yı ziyaretimizle ilişkilendirilmesi kuşkusuz yanlıştır, izaha muhtaçtır.

Teröristler ziyaret edilirken, buna izin verenler görevlerinin başındayken, her kamu görevlisi, her sorumluluk sahibi şahıs tutarlılık ve samimiyet içinde hareket edecek erdemi doğal olarak göstermelidir. İnancım odur ki, göstereceklerdir.

Bize göre Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı görevini eksiksiz yapmıştır. Konuyla ilgili iltimas, kayırma, hukuk ihlali, etik ve ahlak dışı bir durum da söz konusu değildir. Her şey normal prosedüründe gerçekleşmiştir. Hata yoktur, kusur yoktur, kast zaten yoktur.

Sayın Başsavcı’nın görevden alınmasının arkasında yatan asıl gerçek ve gerekçenin bizim ziyaretimizle ilgisi olmadığına inanmak istediğimi özellikle belirtmek istiyorum. Bu durumun vuzuha ermesi, tavzih ve telafi edilmesi arzum ve beklentimdir."

Yorum Gönder

@name x