DUGİN'İN İŞARET ETTİĞİ YAPILANMA BU SEFER MİLLİYETÇİ OLUŞUM OLABİLİR!

30 Mayıs 2017 Salı 20:21

Rus Siyaset Bilimci Dugin, nedenlerini sıraladıktan sonra ABD'nin Türkiye'de artık FETÖ ile ilerlemesinin zor olduğunu söylüyor.

DUGİN'İN İŞARET ETTİĞİ YAPILANMA BU SEFER MİLLİYETÇİ OLUŞUM OLABİLİR!
 Dugin'in açıklamalarında biz Türk Milliyetçilerini ilgilendiren kısım şu...

Eğer ABD yine FETÖ gibi bir maşa kullanmak isteyecekse bu yeni oluşum tıpkı FETÖ gibi devlet örgütünün her tarafına hissettirmeden sızabilecek bir örgüt olmalıdır. Türklerin desteği de önemlidir. Hiç ihtimal vermek istemeyiz ama böyle bir girişimi Türk Milliyetçilerinin daha paraya ve güce zaafiyeti olanlarla denemesi mümkündür. O nedenle çok dikkatli olalım. 1980 öncesi bir sloganımızı hatırlayalım: "Ne Amerika, Ne Rusya, Ne Çin... Her şey Türklük için!..."

Dugin ile ilgili haber şöyle:

15 Temmuz'daki başarısız darbe girişiminin ardından ABD'nin Fethullahçı Terör Örgütü'nü (FETÖ) büyük ölçüde ıskartaya çıkardığını vurgulayan Dugin'e göre, FETÖ çözülecek. ABD ise bu örgütün yerine başka bir örgüt oluşturmayı deneyecek. Bu bağlamda ABD, gelecekte çıkarlarına hizmet eden politik, jeopolitik veya sosyal bir güç oluşturmak için herhangi bir etnik, dini, kültürel ya da politik hareketi kullanabilir.

Dugin örgütün geleceğini ve ABD'nin ortaya koyabileceği potansiyel hamlelere dair öngörülerini şu sözlerle tarif ediyor: “FETÖ dağılacak, ama nihai çözüm bu değil. Çünkü ABD Taliban veya El-Kaide'yi de kullanmıştı ancak bir süre sonra bunlara yatırım yapmayı bıraktılar. Bu örgütler aşağı yukarı bağımsız hâle geldiler. Ama aynı zamanda terör örgütü olmaya ve etraflarındaki her şeyi yıkmaya da devam ettiler. Fakat bence Türk tipi geleneksel İslam temellerine dayanan Gülen örgütünün durumuna bakarsak, Türkiye'de tamamen yasaklandığı için hiçbir geleceği yok. Türklerin desteği olmadan bu tarikat ilerleyemez, var olamaz. ABD'nin desteği de gelecekte var olabilmesini sağlamak için yeterli değil. Başka bir şey hayal edeceklerdir...”

'ABD'NİN ERDOĞAN HÜKÜMETİNE SAVAŞ İLANI'

Darbe girişiminin yalnızca Türkiye'yi ilgilendiren bir siyasi meselesi olarak değerlendirilemeyeceğini savunan Dugin, “Bu kesinlikle jeopolitik bir meseledir. Çünkü Erdoğan'ı indirmeye ve Türkiye'de iç savaş çıkarmaya çalışan Fethullahçı terör örgütünün arkasında çok büyük bir oyuncu, çok ciddi bir jeopolitik güç vardı” diyerek önemli bir tespite kapı açıyor.

HaberalpYorum Gönder

@name x