EYGİ, DİN ADINI KULLANIP, HARAM YİYENLERE BELA OKUDU.

25 Mart 2017 Cumartesi 16:28

Türkiye'de gelinen noktada; hem "siyasal İslam" felsefesini benimseyip, hem de yenilen onca herzeye Eygi gibi sesini çıkaran kaç kişi vardır? Hiç mi aklınıza gelmiyor!? İşte "siyasal İslam"ın en büyük açmazı budur... Muazzam bir dinin adı kullanılarak, rüşvet, suistimal, hırsızlık ve tecavüz arşa ulaşmışsa ve çok acıdır ki buna aklı başında hiçbir siyasal İslamcının itirazı yoksa her şey yeniden sorgulanmalıdır. Eygi gibi isimlerin artması gerekirdi. Her şey göz önünde cereyan ediyor. Hangi AKP'li, semtinin bağlı olduğu Belediye'de çember sakallıların hiç yapmazsa "kayırma" yapmadığını söyleyebilir? Hadi Rüşvet ve Hırsızlıktan vazgeçtik, "kayırma" bile İslam'da suç (günah) değil mi? Hz. Ömer Adaletine ne oldu?

EYGİ, DİN ADINI KULLANIP, HARAM YİYENLERE BELA OKUDU.
İşte tüm yapılanlara itiraz eden neredeyse tek siyasal İslamcı Şevket Eygi'nin o yazısından kendi cümleleri:

...

Milli Gazete
Yazarı M. Şevket Eygi, din ticareti yapan, İslâmiyet'in güzel adını ekonomik çıkarları için kullananlara öfkelenip açtı ağzını yumdu gözünü. 


Eygi, "Allah cezanızı versin" başlıklı bir yazı kaleme alarak tepkilerini dile getirdi. İşte o yazı:

"İslamcılığın cıcığını çıkarttınız, Allah belânızı versin!.. Ben çoğunuzun o eski mücahitlik günlerini bilirim, ne nutuklar atıyor, mangallarda kül bırakmıyordunuz. Sonra mücahitlik postunu çıkardınız müteahhit oldunuz.

Müslümansan, hangi meşreb ve mezhepten olursan ol, mutlaka doğru ve dürüst olmak zorundasın. Siz yıllar var ki, doğruluk şişesini taşa vurup paramparça ettiniz. Allah bin kere belânızı versin!

Namaz kılıyor, günde onlarca defa Allah'tan sirat-ı müstaqime (doğru yola) kılavuzlamasını lisan ile niyaz ediyorsunuz ve hayatta tam tersini yapıyorsunuz.

Bre uğursuzlar!..

İslam'da devlet ve belediye bütçelerini hortumlamak var mıdır?

Rüşvet almak var mıdır?

Haram yemek var mıdır?

Her türlü emanete hıyanet etmek var mıdır?

Yalan söylemek, halkı aldatmak var mıdır?

Arsa ve arazileri yapılaşmaya açarak, binalara fazla kat çıkma izni sağlayarak haram komisyonlar almak var mıdır?

İhalelere fesat karıştırmak var mıdır?

Haram yollarla süper zengin olmak var mıdır?

Size beddua ediyorum. Allah belanızı versin!.. İki yakanız bir araya gelmesin!.. Haram servetlerinizi huzur içinde yiyemeyin emi!..

Müslümanların yüzünü kara çıkarttınız... Başınız belâdan kurtulmasın."Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mehmet uyar 1 yıl önce yorumlandı

Hocam ağzınıza sağlık doğru söze ne denilir.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Hüseyin 1 yıl önce yorumlandı

Hocam ağzınıza sağlık. Şu anda yapılanları yazmışsınız.Kastektiğiniz insanlar yürekleri varsa çıksın sizi yalanlasınlarda görelim. Ama bu yapılanlardan bunlara oy verenlerin vebali günahı yokmudur.Kuzu postuna bürünerek kuruluk yapan bunlar.Müslüman kisvesi altında insanları kandırmak, sonra her haltı işle.

0 Kişi beğendi.