Hükümetin MHP’den ricası

13 Mayıs 2013 Pazartesi 11:25

Reyhanlı’da cumartesi günü meydana gelen saldırı sonrasında hükümetin MHP’den önemli bir ricasının olduğu kaydedildi.

Hükümetin MHP'den ricası

Hükümetin MHP’den ricası! Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde cumartesi günü meydana gelen bombalı araç saldırısının ardından 46 vatandaşımız hayatını kaybederken 100’e yakın da yaralıların olduğu açıklamasından sonra MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, hükümetin kendilerinden halkı yatışmak için ricada bulunduklarını söyledi.

Akşam gazetesine verdiği röportajda Şefik Çirkin, Reyhanlı halkının yatıştırılması konusunda devletin bizden ricası oldu.“Bu zaten bizim de görevimiz” dedi.

MHP’DEN BİRLİK MESAJI

Şefik Çirkin, gün birlik beraberlik içinde olma günüdür. Düşmanları sevindirmenin âlemi yok. Reyhanlımız zaten büyük bir acıyla sarsıldı. Bir de 'kalkışma' denebilecek bir olayla anılmaması gerekir. Ziyaretlerimizde, önce yasımızı tutmamız gerektiğini söylüyoruz. Bu işi yapanların amaçlarına ulaşmaması gerektiğini dile getiriyoruz. Böyle bir olayın üzerinden siyaset yapmak, siyaset üretmek son derece yanlıştır, açıklamasında bulundu.

MHP HEYETİ REYHANLI'YA GİTTİ

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 46 kişinin yaşamını yitirdiği patlamalarla ilgili incelemelerde bulunmak üzere oluşturulan MHP heyeti Hatay'a gitti. Heyette bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, bundan sonraki süreçte gerek Reyhanlılılar gerekse bütün milletimiz daha sabırlı, daha itidalli ve daha dikkatli olmak zorundadır. Provoke hareketlere açık olmamamız gerekir şeklinde açıklamada bulunduktan sonra  MHP heyeti patlamada hayatını kaybeden Yusuf İşgör'ün evine taziye ziyaretinde bulunarak, baba Mehmet İşgör'e başsağlığı diledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

ali batmaz 9 yıl önce yorumlandı

bi̇r ülkücü olarak şundan çok eminim ki m.h.p.kan üzeri̇nden si̇yaseti̇ hi̇ç yapmamiştir ve yapanlarida hoş karşilamamiştir.yabanci basina göre şehi̇t sayimiz i̇lan edi̇leni̇n 3-4 katidir.bukadar vatan evladı şehidolurken düğünlerden geri kalmayan a.k.p li lerin reyhanlı üzerinden siyaset yapmak yanlıştır diye heyetimizden ricada bulunması tam bir yavuz hırsız manevrasıdır.

0 Kişi beğendi.