İDDİA: ÖCALAN’IN MEKTUBUNU HDP’YE BEŞİR ATALAY GÖTÜRDÜ

02 Mart 2018 Cuma 15:56

Bir süre önce HDP Genel Başkanı savunmasında bir iddiada bulunmuş ve 2010 Referandumunda kendilerini iktidar aracılığı ile İmralı canisinden mektup geldiğini ifade etmişti. eski AKP'li milletvekili bu konuda isim verdi.

İDDİA: ÖCALAN'IN MEKTUBUNU HDP'YE  BEŞİR ATALAY GÖTÜRDÜ
 Eski AKP Milletvekili Emin Şirin, 4 Kasım 2016'dan bu yana Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, "örgüt yöneticiliği" iddiasıyla yargılandığı davada ileri sürdüğü "Hükümetten bir bakan referandumda evet dememiz için İmralı'dan (Abdullah) Öcalan'dan talimat mektubu getirdi" iddiasını cevapladı. Şirin, "Öcalan’ın mektubunu Demirtaş’a Beşir Atalay getirdi" dedi.

Öte yandan eski Başbakan Yardımcısı ve AKP Van Milletvekili Beşir Atalay, 2010 yılında İmralı’dan Selahattin Demirtaş'a mektup getirdiği yönündeki iddiaların gerçek dışı olduğunu belirtmişti.


Özgürüz'den Zübeyde Sarı'ya konuşan Şirin gündeme ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. 


Demirtaş'ın iddiası hakkında da konuşan Şiirn şöyle konuştu:


"Beşir Atalay o dönem çok önemli rol oynadı. Sonra ortadan kayboldu. HDP'yi 2010 referandumda istediği noktada tutabilmek veya desteğini alabilmek için Abdullah Öcalan'ı kullanmış devlet.

Bu noktada Selahattin Demirtaş'ın açıklamasına karşı kimse yanıt vermedi. Öcalan da AKP de 'Böyle bir şey yapmadık' demedi."

(Kaynak: T24)

Yorum Gönder

@name x