İhanete Meclis Komisyonu

04 Nisan 2013 Perşembe 10:45

Akil denilen İnsanlar bugün görev başı yaparken, AKP çözüm sürecine eleştiri ve katkıları almak amacıyla Meclis'te bir araştırma komisyonu kurulması için önerge verdi. Önergenin gerekçesinde birinci Meclis'in hedeflerine atıf yapıldı.

İhanete Meclis Komisyonu
Terör sorununun çözümü sürecinde eleştiri ve katkıları almak amacıyla Meclis'te bir araştırma komisyonu kurulacak. AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, TBMM'ye çözüm sürecine diğer siyasi partilerin de dahil olmasını sağlamak için 'Çözüm Sürecini Değerlendirme Komisyonu' adı altında araştırma komisyonu kurulması önerisi sundu. Ünal düzenlediği basın toplantısında, önerinin amacını şöyle açıkladı: 'Çözüm sürecinde değişik toplum kesimi ve sivil toplum kuruluşlarının katkılarını alabilmek için akil insanlar heyeti oluşturulmaktadır. Bu çözüm sürecine TBMM'nin bir araştırma komisyonu ile dahil olması ve bu süreçte herkesin elini taşın altına koymasını sağlamak için bir komisyonun kurulmasını öneriyoruz.'

MHP ES GEÇİLECEK

Önergenin gerekçesinde ise ' Çözüm süreci olarak adlandırılan sürecin temel hedefi; 23 Nisan 1920'de TBMM açılırken tasavvur edilen, tahayyül edilen büyük Türkiye idealidir' ifadelerine yer verildi. Öte yandan Meclis'te kurulacak komisyonun terör örgütü üyelerinin sınır dışına çekilmesini denetlemek gibi bir görevinin bulunmayacağı belirtiliyor. AKP'nin komisyon önergesinin yazımı ve muhalefetle görüşme konusunda Mahir Ünal'ı görevlendirdiği, Ünal'ın bu konuda CHP ve BDP'nin görüşlerini alacağı öğrenildi. Ünal'ın ihanet sürecinin karşısında tek dik duran MHP'den randevu istemeyeceği belirtildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x