İMAG'DAN TERÖRE, TERÖRİSTLERE LANET; ZALİM, ANTİDEMOKRATİK YÜRÜTME ORGANLARININ TEMSİLCİLERİNE KINAMA.

03 Nisan 2015 Cuma 15:38

SAVCI İNFAZI VE AVUKATLARA SUÇ ATMA OLAYI İLE İLGİLİ...

İMAG'DAN TERÖRE, TERÖRİSTLERE  LANET;  ZALİM, ANTİDEMOKRATİK YÜRÜTME ORGANLARININ TEMSİLCİLERİNE KINAMA.

   İMAG DUYURUSU:

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMIZ.

ŞEHİT CUMHURİYET SAVCISI MEHMET SELİM KİRAZ'IN TERÖR ÖRGÜTÜ TARAFINDAN KATLEDİLMESİ, TÜM ÜLKEYİ YASA BOĞMUŞTUR. MERHUMA YAPILAN SALDIRI, ŞAHSINDA CUMHURİYET VE DEĞERLERİNE YAPILAN BİR SALDIRIDIR. TÜRK MİLLİYETÇİSİ AVUKATLAR OLARAK, HUKUK DEVLETİNE YÖNELİK BU MENFUR SALDIRIYI BİR KEZ DAHA LANETLİYORUZ

TERÖRÜN EN BÜYÜK AMACI, ÜLKEMİZİN VE MİLLETİMİZİN BİRLİK BERABERLİĞİNİ YOK ETMEK, TOPLUM İÇERİSİNDE KORKU VE TEDİRGİNLİK YARATARAK MİLLİ DAYANIŞMA, HUKUKA SAYGI VE KURUMLARIN HUKUK SINIRLARI İÇERİSİNDE İŞLEYİŞ DÜZENİNİ BOZMAKTIR.

TOPLUM İÇERİSİNDE KAMPLAŞMALARIN VE AYRIŞMALARIN OLUŞTURULMASI AMACI DA, TERÖR ÖRGÜTÜ VE YANDAŞLARININ ÖNCELİKLİ AMAÇLARINDANDIR. NEREDEN VE NE ŞEKİLDE GELİRSE GELSİN, TÜRK MİLLETİNİN BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ, ULUSAL BÜTÜNLÜĞÜNÜ BOZMAYA YÖNELİK TÜM FİKİR VE EYLEMLERİN KARŞISINDA VARLIĞIMIZI HİÇE SAYARAK MÜCADELEMİZİ DEVAM ETTİRECEĞİZ.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN, HUKUK DEVLETİNE VE HUKUK ADAMLARINA YÖNELİK SALDIRILARINI VESİLE KILARAK, AVUKATLIK MESLEĞİ VE MENSUPLARINA YÖNELİK YASAYA AYKIRI TUTUM VE DAVRANIŞLARI DA KINADIĞIMIZI AÇIKÇA İLAN EDİYORUZ.

AVUKATLAR, TIPKI DİĞER YARGI MENSUPLARI GİBİ YASALARLA GÜVENCE ALTINA ALINMIŞTIR. MENFUR TERÖR EYLEMLERİNİN, AVUKAT GÖRÜNTÜSÜ ALTINDA GERÇEKLEŞTİRİLMİŞ OLMASI, MESLEKİ KİMLİĞİMİZE VE YASALARLA GÜVENCE ALTINA ALINMIŞ HAKLARIMIZIN KISITLANMASINA ASLA SEBEP OLMAMALIDIR.

İZAH OLUNAN GEREKÇELERLE, ŞEHİT CUMHURİYET SAVCIMIZA BİR KEZ DAHA ALLAH'TAN RAHMET, KEDERLİ AİLESİNE VE TÜM TÜRK MİLLETİNE BİR KEZ DAHA BAŞSAĞLIĞI DİLER, TERÖR ÖRGÜTÜNÜN HEDEF ALDIĞI HUKUK DEVLETİ VE DÜZENİNİN VAZGEÇİLMEZ BİR UNUSUR OLAN AVUKATLIK MESLEĞİNE YAPILAN HUKUKA AYKIRI UYGULAMALARI DA KINADIĞIMIZI BİLHASSA İLAN EDERİZ.

 

                                                                                              İMAG TEMSİL HEYETİ

 

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x