İŞTE MERAL AKŞENER'İN B PLANI!

13 Temmuz 2016 Çarşamba 13:09

MHP’de muhalefet, ‘Akşener’in disipline sevk edilmesi’ durumunda ‘emanetçi’ bir ismi genel başkan adayı gösterecek.

İŞTE MERAL AKŞENER'İN B PLANI!

“Alternatif bayramlaşma” programı gerçekleştiren genel başkan adayı Meral Akşener’in, MHP yönetimince “tedbirli ihraç” istemiyle disipline sevk edilmesi durumunda muhalefet cephesinin “b” planı hazır.

Akşener’in Ramazan Bayramı'nda partililerle alternatif bayramlaşma programı gerçekleştirmesi MHP Genel Merkezi’nce, “bardağı taşıran son nokta” olarak değerlendirilmişti. Akşener’in bu hamlesinin ardından da MHP yönetiminin bu hafta sonuna kadar 4 genel başkan adayından sadece Akşener’i, “tedbirli ihraç” istemiyle disipline sevk edeceği ifade edilmişti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'de dün partisinin grup toplantısının ardından gazetecilerin bu konuya yönelik sorusu üzerine, yeniden disiplin sürecini işaret ederek, şunları kaydetti:

“7 aya yaklaşan bir süreç içerisinde MHP’yi itibarsızlaştıran, tarlaya süren, korsan toplantılar yapan, tellere tırmanan, bayramlaşma alternatifini ortaya koyan eğer birileri varsa, ki inceleniyor, bunlar da Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilmek suretiyle üzerlerinde gerekli işlem yapılacaktır. MHP ayıklanacak ve yeniden kaynaşarak yoluna devam edecektir.”

Önce mahkeme

Akşener’in “tedbirli ihraç” istemiyle disipline sevk edilmesi durumunda muhalefetin de karşı hamlesi hazır. Muhalefet, Akşener’in disipline sevk edilmesi halinde önce aynı Sinan Oğan’ın ihraç sürecinde olduğu gibi mahkemenin kapısını çalacak. Bu sürecin uzayacak olması durumunda da “olağanüstü kurultay” yolunu deneyecek. En geç eylül ayında yeniden bir olağanüstü kurultayı toplamayı hedefleyen muhalefet, “olası bir kurultayda” Akşener hakkında verilen “tedbirli ihraç” talebinin kaldırılması gerekçesiyle, kurultayda oluşturulacak genel kurula önerge verecek. Muhalefet bu noktada “kurultayda oluşturulacak genel kurulun yetkilerinin genel başkanın yetkilerinden de büyük olmasına güveniyor.”

Ancak muhalefetin bu noktadaki en önemli hamlesi ise “emanet başkanlık” olacak. Genel merkezin Akşener’i “tedbirli ihraç” istemiyle disipline sevk etmesi durumunda muhalefet, tüm yolları denedikten sonra, bir sonuç alınamaması halinde Akşener’in işaret edeceği bir başka ismi genel başkan adayı olarak gösterecek. O isim, genel başkan seçilmesi halinde Akşener hakkındaki “ihraç” kararını kaldırdıktan sonra koltuğu Akşener’e teslim edecek.

 

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Anadolu 4 yıl önce yorumlandı

ne yaparsan yap sayın bahçeli bu kervanı durduramayacaksın.uzatmaları oynamayı bırak çünkü kendinde biliyorsun ki bu davaya gönül 70 lı yılların eski kuşak ülkücüleri başta olmak üzere şahsınıza güveni kalmadı. bir ağabeyilik yapın ülkücü camianın önünü açın.

1 Kişi beğendi.