İşte Reyhanlı patlamaları zanlıları

16 Mayıs 2013 Perşembe 09:45

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 51 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan patlamanın detayları belli oldu. Reyhanlı patlamaları zanlılarının tüm planları fotoğrafları ile birlikte açığa çıktı.

İşte Reyhanlı patlamaları zanlıları

11 Mayıs Cumartesi günü Reyhanlı'yı kana bulayan patlamaların zanlıları yakalandı. Zanlıların Reyhanlı'daki hain planları tamamen ortaya çıkarken fotoğraflarına da ulaşıldı. Habertürk'ten alınan bilgiye göre 10 zanlının hain planları deşifre oldu.

İşte Reyhanlı saldırısının detayları:

T.D.'nin getirdiği yabancı iki kişi Suriye tarafından Yayladağ Sınır Kapısı'ndan 9 Mayıs günü saat 22.00'de Türkiye'ye girdi. N.E. tarafından alındığı belirlenen bu kişiler, bombalama olayında kullanılan iki minibüse gizli bölme yapması için Harbiye beldesinde kaportacı M.G.'nin yanına gitti.

BOMBALAR LAZKİYE'DEN

Bir ton civarındaki C-3 patlayıcı Y.N. tarafından Lazkiye'den gemiye yüklendi ve Samandağ'a getirildi. 30 kiloluk paketler halinde Hatay'ın Harbiye beldesine götürüldü. Y.N., bombalar karşılığında Mihraç Ural ve yanındaki 'Hacı' kod adlı birinin adamlarından 5 milyon Suriye lirası aldı.

CUMA GÜNÜ ANKARA

Harbiye'de perşembe günü minibüslere yüklenen bombalar, cuma günü Ankara'da Kocatepe Cami ve bir alışveriş merkezi yanında patlatılmak için hazırlandı. N.E. ve Y.N. ise keşif için Ankara'ya gitti. Ancak son anda Ankara'dan vazgeçildi. Ankara'da bombalı saldırı düzenleneceği yönünde polisin bilgi sahibi olduğunu öğrenen zanlıların eylemi Reyhanlı'da gerçekleştirdiği ileri sürüldü.

ORGANİZATÖR ARANIYOR

Olayı Türkiye'de organize eden kişi olduğu ileri sürülen ve olaydan hemen sonra kaçan N.E.'nin Hatay'dan yurt dışına çok sayıda giriş çıkışı bulunduğu öğrenildi. N.E.'nin son olarak 8 Mayıs'ta Yayladağı kapısından çıkıp, 9 Mayıs günü ise tekrar giriş yaptığı tespit edildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x