KABAKÖY YAYLASINDA ÇİRKİN TAHRİK GERİ TEPTİ!

11 Ocak 2021 Pazartesi 12:45

İnsanların kendi tapulu mülklerinde ve asırlardır yaylası ve hayvanlarını otlatmaya mani olmak İçin açılan; korkutma, sindirme, uydurma, iftira, ceza davaları Türk adaletine tosladı. Adalet yerini buldu ve oyun bozuldu. Bu konu ile alakalı aşağıdaki satırları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

KABAKÖY YAYLASINDA ÇİRKİN TAHRİK GERİ TEPTİ!
İnsanların kendi tapulu mülklerinde ve asırlardır yaylası ve hayvanlarını otlatmaya mani olmak İçin açılan; korkutma, sindirme, uydurma, iftira, ceza davaları Türk adaletine tosladı. Adalet yerini buldu ve oyun bozuldu. Bu konu ile alakalı aşağıdaki satırları sizlerle paylaşmak istiyoruz. 

İşte verilerle Kabaköy Yayla Gerçeğimiz:
Leri’de Yitirmez Köyü sakinleri tarafından satın alınan yerler!
1.Keyişli 2.Şebrenli 3.Erikli 4.Çekiçli 
Leri’de Kabaköy köyü sakinleri tarafından satın alınan yerler!
5.Karakodil 6.Nalbantlı 7.Anderesli (Kilisenin bayırı) 8.Pelitli 9.Çahrahlı (Kabaköy yaylası kelifleri)
Bu beş mahalle Kabaköy, Dölek ve Leri’den birkaç hisse olmak üzere toplam 180 hissedar tarafından satın alınmıştır. Satanlar belli. Onların beyanı, kapı gibi belgeler, vicdanların ikrarı, şahitli ispatlıdır.
10.Mırızlı (ARZULAR köyü yaylası)

ÇİRKİN OYUN BOZULUYOR

Ayrıca Aşağı ve Yukarı Götürmez, Çukurlar, Leri dereleri de Kabaköy tarafından parası ödenerek alınan yerlerdir. Bu yerlerin oldu bittilerle Yitirmez köyü tüzel kişilik sınırlarına dahil edilmesi hiç kimseye öncelik ve Ali kıran baş kesenlik hakkı vermez. O çile, eza ve cefa diyarının her karış toprağında ayak izimiz, alın terimiz ve anımız vardır. Ceddimiz ailesine ve çocuğuna hasret bir şekilde gurbette yıllarca inşaatlarda ağır işlerde hamallık yaparak, kalaycılıkla bedelini ödediği terin ve emeğin karşılığıdır. Bu nasıl bir insanlık komşuluk akrabalık vicdanıdır? O beş mahalleye Kabaköy’ün ödediği para ile batıda bugün çok yüksek tutarda rant getirecek çok kıymetli gayrimenkuller alınabilirdi. Onların o günkü kararı başımızın tacıdır. Bu yerlerin sahiplerinden yedi İstiklal harbi gazisi vardır ve yayla onların emanetidir. Onlara Trakya, Bursa ovasından karşılıksız yer verilmesi gerekirken garibanlar, para ile bu yaylayı aldılar. Onlar öldüklerinde adlarına kayıtlı tapulu bir metre kare dahi yerleri yoktu. Kabaköy yaylası ve ceddimizin her türlü mirası, onur, şeref ve haysiyetimizdir. Oralar asla kuru gürültüye pabuç bırakmayacağımız mazimizin bize kutlu manevi emanetidir. Adalet er geç mutlaka tecelli edecek ve o hasret diyarımız üç beş imtiyaz fedaisine peşkeş çekilemeyecektir. Kendi komşularının hakkını, hukukunu ucuz ayak oyunları ile yok kabul eden insaf, merhamet, alın teri emek gaspçıları mutlaka kaybedecektir. Dürüst olmayan bilirkişi ve idarecilerin iki cihanda ellerimiz yakasında olacaktır. Yitirmez köyü, tüzel kişiliğine sığınarak yüce Türk adaletini daha fazla oyalayıp aldatamayacaklardır. Açılan hukuki mesnetten yoksun tamamen uydurma, yıldırma, iftira, isnat ve haksız davalar birer birer kaybediliyor. Çirkin oyun bozuluyor. Allah’a çok şükür kapı gibi belgeler binlerce hak sahibinin infiali gönül feryadı ile hak yerini buluyor. Aynı köyden Yitirmez’e göç eden komşular ve akrabalar arasına sokulmak istenen çok çirkin fitne, hak, adalet ve vicdan duvarından mutlaka dönecektir. O yaylaları birilerine peşkeş çekme oyunu tilki kurnazlığı bozulacak kuru gürültüye asla pabuç bırakılmayacaktır. Yitirmez’in imtiyaz arayışlı üç beş hanesi, binlerce Arzular Kabaköy sakininin hak gasbı, teşebbüsü son bulacaktır. Tapulu yerimizde ve yaylamızda asırlardır devam eden hayvancılık sürecektir. Kabaköy Arzular ve Yetirmez köyünün akraba komşu kardeşliği üç beş kişinin komplosuna kurban edilmeyecektir. O dağ, taş Arzular Kabaköy beldesi ve Yitirmez’e yeter ama üç beş uyanık gaspçının boğazına kılçık olur. Allah’ın adaleti tecelli eder. Türk adaleti çok şükür tecelli etmeye başladı.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 33

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Bayrsm ezber 7 ay önce yorumlandı

Kabaköyün sınırları içerisinde sığınmacı gibi yaşayan sözkonusu mahalleliler ne zamandan beri kabadayılık yapmaya basladılar . Biz o arazilere yıllarımızı verdik hickimse boş hayallere kapılmasın bugün oyetlerin sahipleri oralarda yok ama gerektiginde otopraklara konmak isteyenleri oköyü başına yıkarız bu millet coşarsa sel olut akar.önündekı. engelleri çöp yapar denize.surükler onun için herkes aklını başına toplasın

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mehmet Akif Şenel 7 ay önce yorumlandı

Devletin güvenip kendisine silah tehdit ettiği Muhtar sıfatındaki zât-ı bedbaht; o silah sana terör için verildi. Sen terörist seviciliği yapıp kendi bölge halkını ve hayvan otlatmaya gelen çobanları tehdit edip caka satasın diye değil. Haberini aldık. İçki içip ağzını bozuyor, insanların arakalarından ağır küfürler esiyormuşsun. Benim anam da babam da dedelerim ve tüm akraba büyüklerim de senden daha nâmuslu ve vatanperver insanlardır. Biz bu vatanda, teröriste göz kırpama Vatan Hâini deriz. İNSANLARİN DEĞERLERINE SÖVMENIN BEDELİ OLUR. SEN BU HIRSIZ AKLINLA DAHA ÇÖK FİTNE ÇIKARMADAN DEVLETIN SENI BU GÖREVDEN ÂCİLEN AZLETMESİ ZARURİYET GEREKTİRMİŞTİR. SEN İNSANLARI BİRBİRINE DÜŞÜRMEYE ÇALIŞAN HIRSIZ ZİHNIYETLİ BEDBAHTSIN. SANA ALENEN HIRSIZ DİYORUM, ÇÜNKÜ HHIRSIZ OLDUĞUNU BANA TEYİD ETTİN. BENIM KERESTELERİMI ÇALP GÖTÜRDÜN. BU DEVLET-İ ÂLİ, SENIN CEZANI KESECEKTİR.

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Yüksel yurt 7 ay önce yorumlandı

Yazın önce otunu bictiyimiz ve hissedarların taksim edilerek aldıgı otlarını eşekle atla mereyıne götürdügü yıllarca bu şekilde hududu belli olan yaylanın yıllar sonra bedeli kıt imkanla ödenen kabaköylünün mezirelinin hatta kısmen döleklinin ödediyi parayla alınan bualan yıllarca kabaköy yaylası diye bilinen madden manen vijdanen sahibi belli olan yayla karakodil kısaca hisse sahibleri nin ismi bellidirbelitilen yayla kabakköy yakasıdır hukuken arkadan dolanmak yanlışdır sabrı şenel beyin dile getirdiği doğrudur hatta yıllarca çilesi çekilen amaa karşılıgı alınmamış bir hak mücadelesidir ve bilinmeyen şeyin boş bir köyün yaylanın herşeyiyle bedeli ödenerek alınmasıdır

2 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Cevdet Erkan 7 ay önce yorumlandı

Değerli başkanım sen bütün bizlerin duygularımıza tercüman oldun kabaköylüler e hiç kimse istikamet veremez bizler maddi manevi her şartta yanındayız .

2 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tataroğlu 7 ay önce yorumlandı

Kurtlar o dağlara geri döndüğünde cakallar kuyruk kıstırıp inlerine dönecektir

2 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Arif bahri çelik 7 ay önce yorumlandı

YAHYA YA BİR ÇİFT LAFIMDA BENİM VAR BİRİNCİSİ BÜYÜKLERİNE KARŞI SAYGILI OLMAYI ÖĞREN ÇOK AYIP EDİYORSUN KAŞIMA İŞİNE GELİNCE BU YAYLA YANLIZ SABRİ ABİNİN DEYİL TÜB KABAKÖYLÜNÜN VE TABİKİDE YAYLAMIZA SAHİP ÇIKKMA HAKKIMIZDIR GENÇLİĞİMİZ ORADA GEÇTİ. SENİN BURADA YAPTIĞIN YADA YAZDIĞIN YORUM BÜYÜK HATADIR NEDENİNE GELİNCE TÜM KÖYÜ KARŞINA ALIYORSUN.. SEN BANA MUHTAR OLMADAN ÖNCE NE SÖZ VERMİŞTİN. HATIRLADINMI.. YETERKİ MUHTAR SEÇİLEYİM YAYLANIN DURUMUNU BERABERCE HALLEDECEYİZ.. BUMUDUR SENİN SÖZÜN BUMUDUR SENİN MUHTARLIĞIN. YANİ SÖZÜM KİM BEN KİM. NE GEREYİ VARDI BUNLARA. BU YORUMLARI YAZMAYA MECBUR BIRAKIYORSUN MİLLETE.. BU SAATTEN SONRA SENİN TEK YAPACAĞIN. SABRİ BEY VE KABAKÖYLÜDEN ÖZÜR DİLEYİP YAYLAYI GERÇEK SAHİPLERİ KABAKÖYLÜYE İADE ETMENDİR.. AKSİ HALDE BU SAATEN SONRA TÜM BELDE HALKINI KARŞINA ALMANDIR.. SENİN YERİNDE OLSAM OTURUR İYİCE DÜŞÜNÜRÜM.. YAZIN NASİP OLURSA 300 DAVARLA YAYLADAYIZ AYRICA ŞU VİRÜSÜ ATLATIRSAK YAYLADA ŞİMDİYE KADAR GÖRÜLMEMİŞ BÜYÜK BİR YAYLA ŞENLİĞİ YAPMAYI PLANLIYORUZ. SANA DİYECEKLERİM BU KADAR...

5 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Muhammet Sefa YAKUT 7 ay önce yorumlandı

Sonuna kadar yanındayız Dayım

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Fehmi Yakut 7 ay önce yorumlandı

Tahriklere kapılmaya gerek yok. Yahya bayır me kadar Lerili ise Kabaköydeki insanlar da o kadar Lerilidir. Çünkü onların da tarlası var bizim de tarlamız var. Lerinin yerlisi bar mı ki? Yek tek sayarım size Kırık Hafız nerelidir? Kabaköylü, Temel Yurt nerelidir Kabaköylü (Mezire) Kandal nerelidir: Arapdere, İzzet Mutlu Nerelidir? Kabaköylü, HacıAli Yıldız nerelidir? Arapdere. Şevket Yaşar nerelidir Arzular (Hama)... Evet Rumlar’ın yaşadığı dönem leri büyük bir köydü ve hudutnamesi vardı. Cumhuriyet dönemime geçişte aynı hıdıtnameye dayanarak, benim köy sınırım burası, Kabaköy yaylası yok diye iddia ederseniz, leri derelerime gerekirse 59 tane ev yapılır, muhtarlık da alır Leri belediyeye bağlanır. Bu zor bir şey değil. Ben doğdum doğalı bildim bileli eriklinin malı garagodilin sırtı oyanı aşmaz, nalbantının altındaki hozanın eteğinden yukarı çıkmazdı. 50 seneden fazladır bu böyle. Şimdi ne değişti de Kabaköy yaylası Yitirmez yaylası oldu. Yahya bey yitirmez yaylasına çöktünüz gibi bir tabir kullandı. Çökmek ne demek? Kırık Hafız (Dedeniz, ben adını bilmediğim kırık Hazfı diyorum, çünkü öyle biliyorum adını) asıl Erikliyi alarak Garagodile çökmüş olmuyor mu senin tabirinle. Böyle oldubittilere getirerek kimse kimsenin yaylasına el koyamaz.

3 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mehmet Akif Şenel 7 ay önce yorumlandı

Sell-San Sosyal medya atışması yok. Biz atışmayız. Ağzımızdan çıkan söz rüzgar değildir. Haksızlığı yapan zâlinim zulmünü ifşâdır. Ve biz sözümüzden geri dönmeyiz. Zâlim olanın hakkından gelmek gerekir. Hırsıza tevâzu gösterilmez. Komisyon meselesini geçtik. Toprağa tecavüz, nâmusa tecâvüzdür. Affedilmez. Adâletin tecellisi için, zulmü alkışlamayan delikanlı satırlarla haksızın ifşâ edilerek rezil edilmesi boyun borcudur. Ata toprağımıza tecâvüz eden tecâvüzcü şahsiyetsizleri ve şahsiyetsizliği asla affetmeyiz. Nalsız gezene nal, adsız gezene ad, bir kaç satırla çakılır. Atamın abdestli ayaklarının değdiği sıla-i rahime küfrettirmeyiz. Yayla şenliklerinde boyumuzu görmek isteyen bedbahtlar buyurup gelebilirler. Hırsıza tevâzu gerekmez. Tecâvüzcüye hoş görü olmaz. O iş geçmiştir. Vicdanlara değen merhamet, ancak ve ancak ilâhi nazarladır. İlâhi nazara erişecek olanda, îman şuuru olmalıdır. İman şuuru olmayan bir şeytan akıllının nezâketle karşılanması söz konusu bile değildir. Nâmus anlayışına sâhip olmayan bir zihnin pisliğini halı altına süpürmek meseleyi çözmez. Öyle olsa, şeytan şeytanlığını bırakırdı. NOKTA.

3 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Gültekin ŞENEL 7 ay önce yorumlandı

har name böyle başlar bir eşer var idi zâif ü nizâr yük elinde katı şikeste vü zâr aha böyle de devam eder sırtından alınca palanı sanki it artuğidi kalanı anladınız siz onu

2 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Sell-San 7 ay önce yorumlandı

Evet Arkadaslar Ben kendimi bildim bileli orasi KABAKÖY yaylasi.Sayin Muhtar hickimse kimseyi kücük glrmüyordu zamaninda ancak simdi böyle yazilarla ve deyimlerle milleti birbirine düsürmeyelim lütfen Leri yitirmez adi ne olursa olsun hepimiz dolayli yoldan Akrabayiz Tabiki Leri halkininda orda tapulu yerleri vardir Ama önceden beri orda yasayan Halkda biliyorki orasi KABAKÖY yaylasi Peki soruyorum simdi Sayin Muhtara Niye bundan 20-25 sene önce KABAKÖY yaylasiyda simdi niye degil Belliki bazi seyler dönmüs Burda Herkes sorumluluk üstlenip Hakki hak yapmaklagzim kimse kimseyi ne eskiden nede simdi kücük görmedi Eger O duyguda olan insan varsa bence sirf kendi Kompleks sinden Burdan herkesi sag duyulu olmaya davet ediyorum ve herkim katekulle yapip yerleri üzerine gecirmisse bu düpedüz hak yemektir hirsizliktir Sosyal medyadan atismak olayi cözmez aksine tetikler gelin bir komisyon kurulsun ve olaya cözüm üretilsin.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mehmet Akif Şenel 7 ay önce yorumlandı

INDEPENDENT Pazetesi Haber Portalı: 3 Nisan 2019 Çarşamba 16:00 "Maçoğlu'nun "Fatih Mehmet" olan adının öyküsü ise, Türkiye'de yaşayan pek çok Alevi için "aşina" öykülerden biri. Tunceli doğumlu bir Alevi olan Maçoğlu'na neden Fatih Mehmet adı verilmişti? Maçoğlu, "O ismi bana babam değil, nüfus memuru verdi" diyor. Maçoğlu’nun babası aslında oğluna “Emir Ali” adını uygun görmüş ama görevli nüfus memuru "Çocukken okulda, büyüdüğünde de işte, memuriyette rahat eder" diyerek “Fatih Mehmet” diye kaydetmiş onu.- Yukarıdaki haberde de göründüğü üzre, kendi isminde bulunan mübarek şahsiyetlere olan düşmanlığını açıkça ifâde eden bir zâ-ı bedbaht'ı öven bir paylaşımda bulunan Yahya Bayır ismindeki zât-ı şaşkın aslen kimdir?!! Hangi dinden ve hangi ırktandır. Merak ediniz benim gibi.

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mehmet Akif Şenel 7 ay önce yorumlandı

Yahya Bayır denen ve fitne yayan bu zâ-ı bedbaht'ın hakkı basit usulde bir kaç "satırdır" "Satırlarınızı" eksik etmeyin. Cevap ver, Ey Sessiz Kabaköy

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mehmet Ak8f Şenel 7 ay önce yorumlandı

Bu Yahya Bayır denen zevât-ı edepsiz, gitmiş Tunceli'ye. Tunceli Belediye Başkanı,; nâm-ı diğer kominist Fatih Mehmet Maçoğlu ismindeki kişinin yaptıklarını ve öve bitirememiş. Bu övdüğü kişi; bizim örf, âdet, anane, dînî değerler ve göreneklerimize göre zıt bor işim. PKK sempatizanı ve TKPML üyesi bir aygırı vatandaş. Kendi isminden bile rahatsız olan bu Tunceli Belediye Başkanı zâ-ı bedbaht'ın çanağına şu taşıyan Yahya Bayır, ve onun paylaştığı ve bu kişiyi övdüğü yazıyı; farkında veya farkında olmadan beğenen bedbaht insanlar, siz hatanızın farkında mısınız. Hani sizin Millet anlayışınız.?! Hani sizin, vatan haini kavramına olan hassasiyetiniz.?!! Nasıl olurda; PKK yı savunan bir fikrin temsilcisi olan şahsı öven bu Yahya Bayır'a bir kaç satırlık had bildirilmiyor.

3 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Vahide Duman 7 ay önce yorumlandı

Hama kızı Dölek geliniyim Sabri Şenel hemşerileri icin ülkesi memleketi için kendini heba eden feda olan gururumuzdur Hayvancılık vb üretim aşkı o topraklara vefanın gereğidir .Bir çığır açtı yanındayız nasıl bir edep dışı meydan okuma orası dağ başımı bu nasıl bir adap edep ahlak fukaralığı yazıklar olsun bende yazın yayladayım

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Şenel Yılmaz 7 ay önce yorumlandı

Ben şahsım adına bu kepazelikten hicap duydum. Bir başkası yerine utanmayı tecrübe ettim. Akbaba ile leşinin bile bir hukuku var. Ayıptır. Sizinle aynı köylü olmayı bir tarafa bırakın, memleketli olduğum için bile utanç duydum.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Şenel Yılmaz 7 ay önce yorumlandı

Kanunu kendine kılıç edindiğini sanan o kılıçla da helak olur, farkında değil herhalde. Dikkat edin de kılıçtan değil kından tutuyor olun Yahya Bey (ve avanesi). Bunca insan, bunca hak sahibi size hakkını yedirecek değil. Kanun hepimizin! Kanun haktan yana. Mesele onu yanıltmaya cür'et edenlerin hesabını bozmakta. O da bozuluyor görüldüğü üzre. Bu topraklara hiç değilse insan olarak ayak basıp yüz yüze bakmaya niyetiniz varsa insanlığınızı muhafaza eder, yol yakınken kepazeliğinize bir son verirsiniz. Yoksa ecdadın iki eli topraktan da yakanıza erişir, merak etmeyin.

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Hikmet Nuri Şenel 7 ay önce yorumlandı

Kabakköy yaylası KABAKKÖY ' lü nün KIBRS'ı dır bu böyle biline . Ve hiç kimse sanmasın ki KURT GİTTİ YAZIYA MEYDAN KALDI TAZIYA

3 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Şaban Ece 7 ay önce yorumlandı

Benim tanıdığım veya herkesçe bilinen Sabri ŞENEL i ağzına alırken besmele cekekeceksin haksızlığa karşı adaletten yana olan dim dik Adam gibi Adam yorumu yazan SEN Kimsin..

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mehmet Akif Şenel 7 ay önce yorumlandı

Yahya. Sen fitne tohumları ektin. Eken ektiğini yer sakın unutma. Sana sâdece son cümle kuracağım "Yalandan kabadayılık yapıp, çekemeyeceğin yükün altına hem de nalsız girme"

2 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mehmet Akif Şenel 7 ay önce yorumlandı

Yahya Bayır... Sen şeref nedir bilmezsin. İnsanların arasına nifak tohumu ekme. İnsanları da birbirine düşürmeye çalışma. Sana sâdece isminle hitap etmem ders mahiyetinde olabilirdi aslında. Ama senin, ders alabilecek îman kâbiliyetine dâhil biri olmadığın kanaati, yaptıkların ve 3depsizliğinle ortadadır Yalandan kabadayılık yapma. "Muhtar" sıfatını almış ve sağda solda '-ben Muhtarım bana kimse bir şey yapamaz" diyormuşsun. O kuhtarlığın zamanı bittiğinde ne yapacaksın. Yalancı kabadayılıkla ahkam kesme. Edepsizliğin lüzumu yok. Büyüklerine karşı da terbiyeni takın öyle konuş. Sabri Şenel senin büyügündü4. Sen bunu şimdi yaşla ilişkilendirirsin. Sabri Şenel senin büyüğündür. Aklı kültürü ve zekâsı ile.. Büýüklere lâf etme. Çizgiyi aşma. Devlet elbisesi ile çakma kabadayılık yapma. Sana ismen bile hitap etmekten hicap duyuyorum. "Lan Yahya" diye seslenmeyi isterdim. İnsanların mallarını çalıp del8kanlı havaları ile caka satma. İlâhi adalet ya devletle tecelli edecektir. Ya da bir hastalık gel3cek o çakma zehirli aklına, bedenine. Haysiyet ve şeref sâh8bi olmak erdemdir. Her insana nasıp.olmaz. Hırsız fikirlinin gittiği yol da hep karanlıktadır. "Lan Yahya" diye seslenir olmuşlar diye duydum artık sana..

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Şükrü Şenel 7 ay önce yorumlandı

O yaylalar, adını taşıdığım Dedem gibi nice büyüklerimizden atalarımızdan bizlere mirastır. Sahipsiz hiç değildir. Olmamıştır , sahipleri emanet ettiler göçüp gittiler, bizler de emanetçiyiz ama bu demek değil ki haklı davamızdan geri duralım yahya bey

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Yavuz YAKUT 7 ay önce yorumlandı

Yahya Bayır biz o yaylanın yollarını açtırırken, o yaylaya yaylacı çıkarırken, o yaylada ulusal şenlikler düzenlerken siz neredeydiniz.,???.... Baktınız kabaköylü yaylaya çıkmıyor " e buralar sahipsiz kaldı" deyip kadastro memurlarını kandırıp bizim araziye çöktünüz. Şimdide adalet var öylemi. yok öyle.

3 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Senay yakut 7 ay önce yorumlandı

Sayın sabrı şenel can abim sizinle gurur düyüyoruz söyleyecek söz bulamıyorum Rabbim size sağlık versin inşAllah Allahım sizden razı olsun Adalet yerini bulacak inşAllah

2 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Abdurrahman çelik 7 ay önce yorumlandı

Yahya bayir ne demek ayip ediyorsun o nasil bir düşüncedir oyle bu tartışmalara çok girmek istemedim ama senin paylasimin hicte hos degil ayip eden sensin kaşıyormuş zaten köyün mali olan yerin neyini kaşıyor anlamdim oldu bitti ile bu isler olmaz ben o yayladan senelerce ot tasidim odun taşıdım o zaman hukuk yokmuydu muz cumhuriyetindemi yasiyorduk o zaman ne ise simdide aynen oyle biz her seyin farkindayiz ve bunu çözeceğiz olmasi gerektigi gibi

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

DAYICIĞIM 7 ay önce yorumlandı

Sn. Değerli hemşehrilerimiz sadece Gümüşhane ve kabaköyün yaylarına sadece sahip çıkmayı bırakın da bu aziz vatanın her karışına doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine en ufak bir karış toprağına şartlar ne olursa olsun sahip çıkan bu asil yürekli insan SABRİ ŞENEL Dayıma bir şeyler itham ederken lütfen cümlelerinizi rastgele sarf etmemenizi öncelikle insani yaklaşımla istirham eder, kendisinin bırakın menfaat uğruna toprak hevesleyen biri olmasını, ömrünü yeri geldiğinde kendi nefsinden önce canı pahasına dava ve milletine hizmet anlayışı ile ile adayan asil bir TÜRK insanı olduğunu bilenler bilir, bilmeyenler ise alem-i cihanın her köşesinde yaşayarak öğrenir. Ben şahsım ve benim gibi düşünen insanlar adına sadakati ömründen bir an olsun eksik etmeyen büyüğüne saygıda, küçüğüne sevgide sınır tanımayıp bağrına basan bu cefakar yürekli insanı kalan ömrü hayatımda her zaman hayırla yad eder, iki cihanda aziz olmasını ve birliğimizin ilelebet payidar kalmasını yüce RABBİM den niyaz ederim. Saygı ve selamlarımla...

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Sabri Şenel 7 ay önce yorumlandı

Kabaköy kültür medeniyet adam gibi adamların köyü haksızlıklara karşı Elif gibi dim dik duran başkalarının Hakkı hukukunu koruyan Hakkı olmayanı haram kabul eden beyefendi adam gibi adamların köyüdür Yetirmez Arzular Kabaköy aynı hamur ve mayadan mayalandı yaylalar boş kalınca birilerinin iştahını kabarttı o boşluklar hiç kimseye yaylamıza çökme Hakkı vermez Kabaköy Yaylası Yetirmez köyü sınırlarında olması haklarımızdan feragat ettiğimiz anlamına gelmez asırlardır hayvancılık yaptığımız yayla kıyamete kadar yaylamız olarak kalacaktır Bir çok yayla başka köy sınırları içindedir bu Yetirmezde akraba komşu sınırlarını istismar eden fırsatçı uyanık yasaları arkadan dolanıp nerede ise tapulu yerlerin tasarruf hakkını yok kabul eden milli ve evrensel tapu hakkını görmezden gelip hak sahiplerine kaçak otlatma davası açmış ve kaybetmişlerdir artık hakkını arayan mücadele eden uyanan hak sahipleri var orada hayvancılık yapmamıza yasal haklarımızı kullanmaya hiç kimse mani olamayacaktır yasanın arkasına sığınıp haksız hukuksuzluk yapamaz oralar hiç kimsenin özel mülkü babasının çiftliği değildir Yaylaya gelmeyin diyor tapulu yerimize veya meraya gelmeyin diyor bu komşu akraba hemşeri kafası değil insan biraz Allahtan korkar İnsanların gurbetten Gümüşhane’ye ilgisinden rahatsız olan utanmaz arlanmaz oralara düzen kuranları rahatsız etti ona buna İstanbul veya başka bir yurt köşesinden Almanya’dan köyüne ilgi gösterene laf sallayan aba altından sopa göstermek yasaları kendi terbiye sopası gibi kullanmak isteyenler bugün var yarın yok orada hak adalet komşuluk dostluk kazanacaktır Kabaköy Yaylası’nda koyunlar melemeye devam edecektir.

3 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Metin Tufan 7 ay önce yorumlandı

İnşaAllah hak tecelli eder, adalet yerini bulur.

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mevlüt Yakut 7 ay önce yorumlandı

Abicim Babalarımız ne yokluklar icinde almıştır o toprakları bizde canımız pahasına o toprakların sahibiyiz capulcularada meydan bırakmayacaz

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

MUSTAFA Duman 7 ay önce yorumlandı

Milletin tapulu arazileri ile etrafında yayla olarak kullanılan tüm bu yerlerin kadim hakları yok sayılamaz. Bunun kanunda da adaletde de yeri yoktur. Hiç kimse hatalı ve hayali düşüncelere kapılmasın. Ayrıca ölüm var kul hakkı diye bir şey var.

2 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Yahya bayır 7 ay önce yorumlandı

Sabri Şenel bey yitirmez yaylasını kaşımaya devam et, hissedarlar yitirmez köyü içerisinden aldıkları yerin zaten tapusu var. Çok eski tarihe dayalı Leri (yani bu günkü adı ile) yitirmez köyünü hiç görüp yıllarca nufusumuzun azlığı nedeni ile insanlara baskı yaparak yitirmez köyü nün yerlerine çökmek istediniz ama şartlar değişti, kanun denen birşey var bizler yasalara ve kanunlara karşı herzaman sayğılıyız. Er meydanı burada kaşı kaşıyabildiğin kadar, çok ayıp ediyorsun

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Gökmen Şenel 7 ay önce yorumlandı

Bu emeklerinde yarınki mahkemelere ışık tutacaktır çok iyi bir kamuoyu oluşturacaktır. İyiki varsın Sabri Şenel.

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Sefa paslı 7 ay önce yorumlandı

????????????????????????????????????????????????❤❤❤❤

0 Kişi beğendi.