Kaçırılan kamu görevlileri bugün serbest bırakılacak

13 Mart 2013 Çarşamba 09:23

Çeşitli tarihlerde PKK tarafından kaçırılan kamu görevlileri bugün serbest bırakılacak. Dün kamu görevlilerini teslim almak için Kuzey Irak’a giriş yapan BDP heyeti, bir sorun çıktığı için bir gün ertelendiğini söyledi.

Kaçırılan kamu görevlileri bugün serbest bırakılacak

 PKK’nın kaçırdığı kamu görevlileri bugün serbest bırakılacak. Değişik tarihlerde kaçırılan kaymakam adayı Kenan Erenoğlu, uzman çavuş Zihni Koç, astsubay Abdullah Söpçeler, uzman çavuş Kemal Ekinci, polis memuru Nadir Özgen, erler Ramazan Başaran, Reşat Çeçan ve Hadi Gizli'nin ailesi heyecan içinde oğullarının eve dönmesini bekliyor.

KAMU GÖREVLİLERİ BUGÜN SERBEST BIRAKILACAK

PKK tarafından değişik tarihlerde Diyarbakır, Van, Muş, Bingöl ve Şırnak'tan kaçırılan kamu görevlilerinin teslim alınması için MAZLUMDER Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Çoban, İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, Diyarbakır Şube Başkanı Raci Bilici, BDP Hakkari Milletvekili Adil Kurt ve Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu ‘ndan oluşan BDP heyeti, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) yetkilileriyle birlikte, Erbil'den konumu açıklanmayan buluşma noktasına hareket etti. Heyetten yapılan açıklamada, güvenlik gerekçesiyle buluşmanın yeri ve zamanı hakkında bilgi verilmeyeceği ve buluşmanın basına kapalı gerçekleştirileceği belirtildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x