MHP: İttifak değil,olursa ilhak olur

25 Mart 2015 Çarşamba 10:01

MHP'den ittifak açıklaması

MHP: İttifak değil,olursa ilhak olur

 MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "MHP ittifak yapmayacak ancak dışarıdan hangi menzilden olursa olsun, partimize müracaat edecek insanlar, değerlendirilecektir. Bu değerlendirme sonunda parti genel merkezimiz uygun gördüğü takdirde aday da olma şansları vardır, mevcuttur" dedi.

"İTTİFAK DEĞİL, İLHAK OLABİLİR"

MHP'nin başka bir parti ile ittifak yapmama kararı aldığını belirten Yalçın, şöyle devam etti:

"MHP ittifak yapmayacak ancak dışarıdan hangi menzilden olursa olsun, partimize müracaat edecek insanlar, değerlendirilecektir. Bu değerlendirme sonunda parti genel merkezimiz uygun gördüğü takdirde aday da olma şansları vardır, mevcuttur.

BAHÇELİ: MHP'YE GELİN...

Kapı açık derken, Sayın Genel Başkanımız, bunu kastediyor. 'Neden bu kadar çok çıkıyor bu tür laflar, özellikle sosyal medyada ve basında?' derseniz, bunun temel sebebi, adı geçen kıymetli partiler ve onun değerli temsilcilerinin, böyle bir düşünce içinde olmaları yüzündendir. Yani, seçimlere MHP ile girmek suretiyle Meclis'te temsil edilmeyi planlıyorlar ve böyle bir talepleri oluyor. Bu talepleri biz, anormal karşılamıyoruz ancak MHP'nin şu konjektürde böyle bir ittifaka açık olmadığını ifade ediyoruz. İttifak yok, ilhak var ama ilhak değerlendirilmek suretiyle ancak var olabilir. Kim değerlendirecek? Başta Sayın Genel Başkanımız olmak üzere, partinin kurulları. Bu anlamda herhangi bir teklif alınmamıştır. Bugüne kadar bize ulaşan bilgi ve haberler, temennilerden öte gitmemektedir. Dolayısıyla partinin genel kanaati ve politikası da netleştiği için bundan sonra herkes ona göre davranmak zorundadır. Sosyal medyeda çıkan bu tür haberleri, biraz da baskı oluşturma niyetiyle yapılmış haberler olarak mütalaa ediyoruz."

"7 NİSAN'A KADAR..."

MHP'de aday adaylığı başvurularının 12- 18 Mart tarihleri arasında alındığına işaret eden Yalçın, şunları kaydetti:

"O parti içi bir kurulların manzumesi sonrasında ortaya çıkan takvimdir. 7 Nisan'a kadar her siyasi parti, kimi aday göstereceğini rahatça inceleme, değerlendirme hakkına sahiptir. Son tarih de YSK'ya verilecek son tarih de 7 Nisan'dır. Burada yeniden müracaatı açma gibi bir durumdan bahsetmiyorum ama böyle istisna olabilir. Onu da parti yönetimi arzu ettiği gibi değerlendirir, karar alır, gereğini de yapar. Onda da bir engel yok."
Anahtar Kelimeler MHPittifakilhakBBP

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Alperen 3 yıl önce yorumlandı

İlhak ya da ittifak; MHP+ Saadet +BBP + btp+ dp oy oranı zaten %25 i geçiyor; bu bütünleşmenin sağlayacağı sinerji % 30 U rahat bulabilir; Bu tarihi fırsat kaçırılmamalıdır, zira sayın Bahçeli'nin söylediği gibi ülkenin geleceği beka seviyesinde tehlikededir; birlik sağlanmazsa kimse bunu bize izah edemez...

0 Kişi beğendi.