PKK yine okul yaktı

23 Eylül 2014 Salı 18:36

Kürtçe okulların kapatılmasını protesto için okul yakan PKK'lılar, Mardin Nusaybin'de bir ortakolu, Iğdır'da Mevlana ilkokulunu, Yüksekova'da ise iki okulu, molotofkoktelyli ile ateşe verdiler. Okullarda maddi hasarlar meydana gelirken, ölen ve yaralanan olmadı. Iğdırlı öğrenciler saldırılara rağmen derslerini aksatmayarak eğitimlerine devam ettiler.

PKK yine okul yaktı

 Mardin'in Nusaybin ilçesinde molotofkokteyli atılan okulda çıkan yangın, hasara neden oldu. Yeşilkent Mahallesi'ndeki Yıldırım Ortaokulu'na kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce molotofkokteyli atılması sonucu yangın çıktı. Yangın, Nusaybin Belediyesi itfaiye ekiplerince söndürüldü. Yangın sonucu okulda hasar meydana geldi. 

 
 
İLKOKULA MOLOTOFLU SALDIRI!
 
Iğdır'da bir ilkokula kimliği tespit edilemeyen kişi yada kişilerce molotof atıldı. Çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından büyümeden söndürüldü.
 
Özgür Mahallesinde bulunan Mevlana İlkokuluna saat 21.00 sularında kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından molotof kokteyli atıldı. Molotoflu saldırı sonucu okulun kapı ve pencereleri alev aldı. Olay yerine gele itfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürürken herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Molotoflu saldırıyla ilgili soruşturma başlatılırken Vali Davut Haner de olay yerine gelerek bilgi aldı.
 
 
SALDIRIYA RAĞMEN OKULU AKSATMADILAR
 
 Iğdır'da molotofkokteyli saldırısının yapıldığı Mevlana İlkokulu'ndaki öğrenciler, saldırıya rağmen okulu aksatmadı.
 
 
Önceki gece kimlikleri belirlenemeyen kişilerce atılan molotofkokteyli nedeniyle çıkan yangında maddi hasarın oluştuğu ilkokulda eğitim gören öğrenciler ders zilinin çalmasıyla sınıflardaki yerini aldı.
 
 
Yapılan saldırıya aldırış etmeden okula gelen yaklaşık 400 öğrenci, teneffüsü de okul bahçesinde oyunlar oynayarak geçirdi.
 
Saldırı sonrası okulun bilgisayar laboratuvarının duvarı yanarken, camlarının ise kırıldığı görüldü. Laboratuvardaki bilgisayarlarda herhangi bir zarar oluşmazken incelemelerin ardından gerekli tadilatın da yapılacağı öğrenildi. 
 
YÜKSEKOVA'DA İKİ OKUL ATEŞE VERİLDİ
 
 Yüksekova ilçesinde iki okulu yakan göstericiler, okulda bulunan Atatürk büstünü de alarak kaçtı. Suriye'de yaşanan iç savaşı bahane eden yüzleri kapalı grup, dün akşam saatlerinde Eczaneler Sokağı'nda güvenliği sağlayan polis araçlarına taş ve havai fişeklerle saldırdı.
 
Polisin müdahalesiyle ara sokaklara dağıldıktan sonra tekrar bir araya gelerek ilçe merkezindeki yolları trafiğe kapatan göstericiler, iki gün önce tadilatı tamamlanan Dize Mahallesi'ndeki Hamit Kesici Ortaokulu ile Yeşildere
Mahallesi'ndeki Atatürk Ortaokulu'nu molotofkokteylleriyle ateşe verdi.
 
Okulun camlarını da taşla kıran göstericiler, Hamit Kesici Ortaokulu'nun önündeki Atatürk büstünü de alarak kaçtı.
 
Sıraların tutuşmasıyla kısa sürede büyüyen yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle sabaha karşı kontrol altına alınabilirken, alevlerin sardığı okullar kullanılamaz hale geldi. (A.A.)
 
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x