ŞEHİT CENGİZ AKYILDIZ DAVASINDA KARAR AÇIKLANDI!

30 Mayıs 2016 Pazartesi 14:31

26 Ocak 2014 yılında Esenyurt'taki MHP seçim bürosuna haber fotoğraflarını çekmek için giden ve PKK terör örgütünün silahlı saldırısını sonucu şehit edilen Cengiz Akyıldız'ın Bakırköy Adliyesi'nde görülen davasında sona gelindi.

ŞEHİT CENGİZ AKYILDIZ DAVASINDA KARAR AÇIKLANDI!
 KATİLE MÜEBBET !

Duruşmadan verilen aranın ardından Hakim kararını açıkladı. Cengiz Akyıldız'ın katili PKK üyesine Müebbet Hapis verilirken ona yardım eden terör örgütü üyelerine 3 ve 6 yıl arası çeşitli cezalar verdi.

26 Ocak 2014'te, Esenyurt'ta şehit edilen Cengiz Akyıldız Davasında karar günü geldi. Pkk terör örgütü üyeliğiyle yargılanan zanlı için müebbet istenmişti.

2014 Yerel Seçimleri öncesi, MHP'nin İstanbul'daki çalışmalarını takip eden, foto muhabiri Cengiz Akyıldız, seçim bürosu açılışının haberini yapmak için gittiği Esenyurt'ta, pkklıların saldırısı sonucu şehit edilmişti. Cinayet sonrası açılan davaya, 10 kişi sanık olarak müdahil oldu.

Bakırköy 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın iddianamesinde, cinayetin faili sanık için müebbet hapis istendi. Daha önce 7 kez duruşması görülen davanın karar günü geldi. Mahkemenin, bugün sanıkların cezalarını açıklaması bekleniyor.

Bakırköy Adlİyesi’ndeki duruşmayı şehidin yakınlarının yanı sıra çok sayıda Ülkücü de takip ediyor.

Yorum Gönder

@name x