YENİ PARTİ İÇİN GÜÇLÜK ÇIKARACAKLAR MI?

24 Ekim 2017 Salı 18:23

Yarın (25.10.2017) yeni Partinin Kuruluş başvurusu yapılacak. Herkesin aklında tek soru var. Acaba engelleme yapılacak mı? Çünkü Anayasa Referandumu sırasında bir çok ildeki konuşmalar yerel yetkililer eliyle engellenmeye çalışılmıştı. Kamuoyunun merak ettiği o soru milletvekili Nuri Okutan'a soruldu

YENİ PARTİ İÇİN GÜÇLÜK ÇIKARACAKLAR MI?
 Muhalif Haberler'de yer alan görüşme şöyle:

Bağımsız Isparta Milletvekili Nuri Okutan, Meral Akşener önderliğinde yarın resmi olarak duyurulması beklenen yeni partiye ilişkin açıklamada bulundu. Nuri Okutan, “parti kurdurmayacaklar” iddialarını değerlendirdi.

Nuri Okutan, “25 Ekim'de İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliğine yeni kuracağımız partinin ‘kuruluş bildiri vebelgelerini’ vermemiz ile partimiz tüzel kişilik kazanmış ve kurulmuş olacak inşallah” dedi.


“Dün meslektaşlarım Sayın Genel Sekreter ve Sayın Müsteşarı ziyaret ettim” diyen Nuri Okutan, o görüşmeyi şöyle aktardı: 

“Kendileri ile hem 25 Ekim'deki sürecin üzerinden geçtik hem de zaman zaman basına yansıyan parti kurdurmayacaklar iddialarını değerlendirdik. Kendilerinden; Siyasi Partiler Kanunu'nun açık olduğunu; yorumlarla, ısmarlama alınmış görüşlerle kanunun çiğnenmemesini, dostu düşmanı kendimize güldürmemezi istedim. Siyasi Partiler Kanunu'nun aslında gizli anayasa olduğunu, kanuna uyulması ve demokrasinin önünün açılması gerektiğini belirttim. Sorumluluk anlayışıyla hareket ederek ülkemizin daha fazla gerilmemesi ve siyasetin normalleştirilmesi için kendilerinin de yardımcı olmalarını rica ettim.”

“İÇİŞLERİ BAKANI İLE DE GÖRÜŞME TALEBİMİZ OLDU”


Nuri Okutan, “Yine kendisinden de aynı ricalarda bulunmak üzere; hukuktan, demokratik ilkelerden ve devlet aklından şaşmamaları için Sayın İçişleri Bakanı ile de görüşme talebimiz oldu ancak Ankara dışında olduğu gerekçesiyle henüz randevu alamadım. Sayın Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı ile görüşüp aynı ricayı O'na da ileteceğim. İnşallah hukukun üstünlüğü ilkesi ve hukuk devleti anlayışı galip gelir, inşallah adalet galip gelir” açıklamasında bulundu.

Yorum Gönder

@name x