Adana MHP İl Başkanı İzgioğlu: Aday tespiti için çalışma yapıyoruz

13 Aralık 2012 Perşembe 16:02

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, yerel seçimlerde adayların tespiti konusunda titiz bir çalışma içinde olduklarını söyledi. İzgioğlu, “Biz bu seçimleri en iyi sonuçlarla kazanmak istiyoruz. Büyükşehir...

Adana MHP İl Başkanı İzgioğlu: Aday tespiti için çalışma yapıyoruz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, yerel seçimlerde adayların tespiti konusunda titiz bir çalışma içinde olduklarını söyledi. İzgioğlu, “Biz bu seçimleri en iyi sonuçlarla kazanmak istiyoruz. Büyükşehir başta olmak üzere ilçe belediyelerinin tamamına talibiz.” dedi.

MHP İl Başkanı İzgioğlu ve MYK Üyesi Yılmaz Tankut, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir’i ziyaret etti.

Ülke ve Adana gündeminin değerlendirildiği ziyarette İzgioğlu, yerel seçimlerle ilgili yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. İzgioğlu, adayların tespiti konusunda titiz bir çalışma içinde olduklarını belirterek “Biz bu seçimleri en iyi sonuçlarla kazanmak istiyoruz. Büyükşehir başta olmak üzere ilçe belediyelerinin tamamına talibiz. Kiminle kazanacaksak onunla seçime gideceğiz. İlk tercihimiz öncelikle partilimiz olması. Elbette bundan memnuniyet duyarız. Ama partilimiz olmasa dahi daha rahat kazanabilecek biri varsa onu da aday göstermekten kaçınmayız. Bunun için kıstasımız, milli duruşunda sıkıntısı olmayan ve dokumuza uyum sağlayacak biri olması önemli.” dedi.
MYK Üyesi Yılmaz Tankut ise Türkiye’nin son on yıldır AK Parti iktidarıyla uçuruma sürüklendiğini ileri sürdü. Tankut, “Dışarıda husumet, içeride husumet kuşatması altına alınan Türkiye, en tehlikeli dönemece girdi. Batılı güçlerin ve bölücülerin taleplerini bir bir karşılayan AK Parti iktidarı, Türkiye’nin parçalanma senaryolarına alet olmaktadır.” diye konuştu.

AYTAÇ DURAK KONUSU
Tankut, bir soru üzerine, yaklaşık üç yıla yakın zamandır görevine iade edilmeyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak’a yapılan uygulamanın dünyada benzeri görülmeyen büyük bir zulme dönüştüğünü söyledi. Tankut, “Diyarbakır’da Siirt’te ve diğer birçok yerde her türlü suça karışan belediye başkanları görevlerine devam ediyor. Hatta haklarında yargı kararı kesinleşmiş belediye başkanları dahi görevine iade ediliyor. Adana’da ise tam aksine, siyasi bir intikamla hakkında soruşturma açılan, hakkında kesinleşmiş bir yargı kararı dahi olmadığı halde Büyükşehir Belediye Başkanı yaklaşık üç yıldır görevinden uzak tutuluyor. Bu zulmün dünyada benzeri yok. Siyasi iktidarın Adana’ya bakışını doğru bulmuyoruz. Bunu siyasi bir taassupla söylemiyoruz. “

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, İzgioğlu ve Tankut’un ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yorum Gönder

@name x