Alman motokros ekibi Alanya'da kampa girdi

16 Şubat 2013 Cumartesi 11:41

Dünyanın en zor sporlarından biri olarak kabul edilen ve engelli arazi şartlarında yapılan motokrosun Alman tutkunları, Antalya'nın Alanya ilçesinde kampa girdi. Almanya'dan gelen Yoshimoto ekibi, Goldcity Turizm Kompleksi'nde dördüncü defa...

Alman motokros ekibi Alanya'da kampa girdi

Dünyanın en zor sporlarından biri olarak kabul edilen ve engelli arazi şartlarında yapılan motokrosun Alman tutkunları, Antalya'nın Alanya ilçesinde kampa girdi. Almanya'dan gelen Yoshimoto ekibi, Goldcity Turizm Kompleksi'nde dördüncü defa kamp yapıyor. Her sabah kompleks etrafındaki dağları parkur olarak değerlendiren ekip, beş motosiklet ve sürücüleriyle arazi şartlarının zorluğuna rağmen çalışma yapıyor.

Uzun parkurları aştıklarını belirten ekip üyeleri, zor ve engebeli haliyle bu bölgenin kendileri için bulunmaz bir nimet olduğunu söyledi. Grubun başındaki Mrius Santimillan, Alanya'nın arazi şartları dolayısıyla olağanüstü güzellikte olduğunu vurguladı. Motokrosun bir dalı olan açık arazi statüsünü kapsayan Endülüs sporu yaptıklarını ifade eden Santimillan, "Şampiyonluk yaşayan ve bu sporda söz sahibi arkadaşlarımız ekibin içinde. Onlarda Alanya'ya ve turizm tesislerine bayıldı. Özellikle dağlık arazi şartları ve yolların engebeli oluşu, bize inanılmaz derecede uygun ortam hazırladı.” dedi. Sabah ve akşam olmak üzere her gün iki antrenmana çıkan ekipbir kampı bir hafta sürecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x