Apple akıllı saat üretecek iddiası

11 Şubat 2013 Pazartesi 10:20

ABD basınında yer alan Apple akıllı saat üretecek iddiası Apple kullanıcısının oldukça dikkatini çekti. Akıllı ayakkabının ardından akıllı saat için kolları sıvayan Apple, akıllı ürünler yelpazesini iyice genişletecek gibi görünüyor.

Apple akıllı saat üretecek iddiası

 Geçtiğimiz aylarda yeni akıllı telefonu iPhone5, Türkiye’de satışa çıkarken; boş durmayan Apple akıllı saat üretecek iddiası bile kullanıcısının dikkatini çekmeyi başardı. ABD basınında yer alan bilgilere göre, Apple’ın yeni projesinin akıllı saat olduğu öne sürüldü.

'APPLE AKILLI SAAT ÜRETECEK'

Wall Street Journal (WSJ) gazetesinden yayılan iddiaya göre, Apple, tüketici elektroniği piyasasında akıllı telefonun ötesine çıkmaya çalışan şirketlerin stratejisini benimsedi. Şirket bu kapsamda, çeşitli bilgileri dış ortamdan toplayabilen sensörlere sahip ürünler üzerinde odaklanmak istiyor. Kısa bir süre önce basına haberleri düşen ‘akıllı ayakkabı’ da bu konsepte uyan bir ürün olarak belirmişti. WSJ’nin verdiği bilgiye göre, Apple’ın ‘giyilebilir akıllı ürünleri’ dış ortamdaki bilgiyi otomatik olarak alıp iletme özelliğine sahip olacak. Böylece, akıllı telefon ve bilgisayarlardan çok daha pratik bir kullanım sunulacak.

Teknoloji dünyası, yakın zamanda birçok giyilebilir akıllı ürün projesine tanık oluyor. Pebble Technology şirketi, Bluetooth aracılığıyla mobil cihazlarla bağlantı kuracak akıllı saat geliştirmek istiyor. Bu saatlerin, kullanıcıların önemli mesaj ve diğer bilgileri her an saatlerinin ekranında göstermesi amaçlanıyor.

Yorum Gönder

@name x