ŞOK İDDİA! MHP İLE AKP NEYİ ANLAŞTI?

12 Mayıs 2016 Perşembe 11:00

MHP ile AK Parti'nin anayasa değişikliği ve partili cumhurbaşkanı düzenlemesi konusunda anlaşmaya vardığı ileri sürüldü. İddianın sahibi CHP'li Özgür Özel'e göre MHP 3-4 bakanlık karşılığında partili cumhurbaşkanına evet diyecek.

ŞOK İDDİA! MHP İLE AKP NEYİ ANLAŞTI?
 CHP Grup Başkanvekili Özel, AK Parti ve MHP arasında koalisyon olacağı yönündeki iddialar ilişkin TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

MHP ve AK Parti'den yapılan en son açıklamaları değerlendiren CHP'li Özel, partili Cumhurbaşkanı ile ilgili anayasa değişikliğinin Meclis'e getirilip referanduma gidilebileceğini söyledi.

Özel, AK Parti ve MHP'nin aralarındaki koalisyonu açıklayacaklarını savunarak şöyle konuştu:

"Partili Cumhurbaşkanı toplam milletvekili sayısının 356 olacak şekilde referanduma götürmeye çalışacaklar. Birbiriyle alakasız gibi ortaya konulan, zamanlaması gerçekten dışarıdan bakıldığında, birbirinden bağımsız düşünüldüğünde, şaşırtıcı ifadeleri bu önümüzdeki yaz Türkiye'nin neleri konuşacağını önümüzdeki yaz siyasetin nelere gebe olduğunu gösteriyor. AKP'den Nurettin Canikli ve Devlet Bahçeli'nin açıklamaları birbirinden bağımsızsa, her iki tarafta vatandaşın aklıyla alay ediyor demektir. Kongre'nin k'sini duyunca küplere binen, Devlet Bahçeli'nin Yargıtay o yazıyı asmadan önce 'Yargıtay'ın verdiği karara saygılı olacağız' açıklaması da Yargıtay'ın nasıl bir karar vereceği veya 15 Mayıs'a kadar karar vermeyeceği konusundaki güvenine işaret ediyor."

3-4 BAKANLIK KARŞIĞI ANLAŞMA İDDİASI

Abesle iştigal olur değerlendirmeleri bunu. Affedersiniz ağzı olan konuşuyor. AKP görüşlerini netleştirsin biz daha ayrıntılı görüşlerimiz ifade ederiz. MHP hem parti programında hem açıklamalarda anayasa sistem rejimi ile ilgili görüşlerimizi ifade etmişiz. Biz güçlendirilmiş parlamenter sistemden, devletin en tepesinde tarafsız makamın yönetmesinden yanayız."

Yorum Gönder

@name x