Trafik cezası evlerde kavga çıkardı

01 Şubat 2013 Cuma 12:01

Hız yapan araçlar, tek tek kameraya alındı. Fotoğraflı cezalar evlere yollandı. Bunun üzerine eşler arasında kriz çıktı: Yanındaki kim?

Trafik cezası evlerde kavga çıkardı

 Eve gönderilen fotoğraflı cezalar, aile içi çatışmaya yol açtı. İstanbul’da E-5 Karayolu üzerinde, 1 Ocak’tan itibaren yeni bir uygulama başlatıldı.

YÜZLERİ GİZLENDİ

Mecidiyeköy, Bahçelievler, Topkapı ve Yenibosna’ya kameralar ve radarlar yerleştirildi. Hal böyle olunca, 70 kilometre hız sınırını geçen sürücüler, anında tespit edilip, tek tek fotoğraflandı. Sürücü dışında araçta bulunan kişilerin yüzünü mozaikle kapatan yetkililer, cezaları, fotoğraflı belgesiyle birlikte ait oldukları adreslere bir bir postaladı.

1 AYDA 8 BİN ARAÇ

Bunun üzerine çiftler arasında ise kriz çıktı. Çünkü bazı fotoğraflarda, yan koltukta oturan kişiler gerçekten yabancıydı. Bazıları ise yüzü kapatıldığı için tanınmaz haldeydi! Sürücü ister çapkın, ister masum olsun aile içinde “Yanındaki kim? Aldatılmayı haketmedim” çığlıkları yükseldi. Öte yandan sadece 1 ay içinde 8 bin 886 araca fotoğraflı ceza kesildi. Hızlı sürücüler, 166 ila 343 lira arasında ceza ödemek zorunda kaldı.

Yorum Gönder

@name x