MHP halka İmralı görüşmelerinin gerçek yüzünü anlatacak

22 Şubat 2013 Cuma 17:37

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli İmralı görüşmelerini eleştirerek partisinin halka İmralı görüşmelerinin gerçek yüzünü anlatacağını açıkladı.

MHP halka İmralı görüşmelerinin gerçek yüzünü anlatacak

 BDP heyeti ikinci İmralı görüşmesine hazırlanırken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den sürece ilişkin çok sert açıklamalar geldi. Devlet Bahçeli, İmralı görüşmelerinin ‘sözde çözüm özde çöküş’ süreci olduğunu ifade ederek, halka İmralı görüşmelerinin gerçek yüzünü anlatacaklarını duyurdu.

Devlet Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, ''biz kavramının içinin boşaltıldığı, mensubiyet bilincinin altının oyulduğu ve birlikte yaşama hissiyatının hırpalandığını'' iddia ederek, bu durumun, ''çok çetin ve var olma, yok olma sınırında geçecek bir imtihana işaret ettiğini'' öne sürdü.

''Türk milleti, bir yanda 'süreç, barış, çözüm' sacayağında ağır bir şantaja maruz kalırken, diğer yanda geri dönülmesi çok zor olacak dağılma ve parçalanma girdabına sokulmak istenmektedir'' iddiasında bulunan Bahçeli, şöyle devam etti:

''Başbakan Erdoğan İmralı canisiyle Türkiye'nin ve Türk milletinin kaderini akıl almaz ve hiçbir şekilde izahı olmaz şekilde masaya yatırmıştır. Bu masada bin yıllık kardeşlik, Türk milletinin anlam ve hayat kaynakları meze yapılarak iştahla yenilmektedir. Gelişmeler göstermiştir ki etnik temelli bölücü terör AKP'yi felç etmiş, karar alma özelliklerini ve milli onurunu bir daha canlanmamak üzere gömmüştür.''

APO SÖZDE AKİL ADAM SEVİYESİNE ÇIKARILDI

İmralı'ya gideceklerin, günlerce tartışıldığını, AK Parti ile BDP arasında isim pazarlıkları yapıldığını belirten Bahçeli, Türkiye'nin gündeminin buraya hapsedildiğini öne sürdü. Bahçeli, ''AKP, BDP'li bazı isimlere yalandan ambargo koymuş, kamuoyu tepkisini frenleyebilmek için yalama haline gelen veto kartını kullanmış, yapılan beyhude açıklamalarla karşılıklı söz düellosuna dönen İmralı ziyaretlerinin makul isimlerle yapılmasında ısrarcı olmuştur. Ne acıdır ki İmralı canisi, AKP sayesinde Türkiye'nin ağırlık merkezi haline dönüştürülmüş, aynı zamanda gelişmelerin boyutunu ve yönünü tayin edecek sözde akil adam seviyesine çıkarılmıştır'' görüşünü savundu.

BDP HEYETİNİN KARADENİZ GEZİSİ

BDP heyetinin Karadeniz gezisine de değinen Bahçeli, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

''Adına çözüm süreci denilen 'çöküş ve çözülüş' planının toplumsal tabanda kabullendirilmesi ve aziz milletimizin alt etnik kimliklere sapması konusunda ikna edilmesi amacıyla AKP'nin teşvik ve yol açmasıyla BDP'li bir grup milletvekilinin başlattığı Karadeniz turu hassasiyetlerin aldığı ve ulaştığı boyutu göstermesi bakımından son derece anlamlıdır. AKP ve BDP'nin eşgüdüm ve rol paylaşımı halinde sinsice Karadeniz'i hedef almasını, asil ve cesur Karadeniz insanımızı ihanet planlarına dahil etme yüzsüzlüklerini iyi okumak ve anlamlandırmak gerekmektedir.''

OLAYLARDAN BAŞBAKAN SORUMLU

''Sinop ve Samsun'da yaşanan olaylardan da Başbakan Erdoğan'ın sorumlu olduğunu'' savunan Devlet Bahçeli, ''Bu gerçekler ortada dururken, kendisinin 'teröristle kucaklaşanlarla görüşmem' diyerek terslediği BDP'lilere şimdi saygı gösterilmesini öfkeyle dile getirmesi, tükenmiş ve iflas etmiş bir siyasetçinin nafile beyanlarından başka bir manaya gelmeyecektir'' görüşünü savundu.

MHP SÜRECİ HALKA ANLATACAK

MHP Merkez Yönetim Kurulu asil ve yedek üyelerinin dün toplanarak, bundan sonra uygulanacak politikaları gözden geçirdiğini bildiren Devlet Bahçeli, açıklamasını şöyle tamamladı:

''Partimiz vatanımızın her köşesinde, milletimizin her ferdiyle, hiçbir ayrım ve farklılık gözetmeksizin buluşacak ve çalışmalarını heves ve inanmışlıkla sürdürecektir. Bu çerçevede tehlikeleri anlatacak, sözde çözüm özde çöküş sürecinin gerçek yüzünü her platformda dile getirecek, buna karşılık gerçek çare ve selamet yollarını göstererek, Türkiye'ye ve Türk milletine eksiksiz ve tavizsiz arka çıkacaktır.''

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

METİN GÜNEŞ 8 yıl önce yorumlandı

bu memlekette mhp olmali ve vatansever chp lileri de unutmayalim

0 Kişi beğendi.