Ahmet Takan'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

Bu da ne mi?.. Geçtiğimiz hafta içinde AKP'den çok önemli 3 isim İngiltere'ye gitti, Efkan Ala, Mehdi Eker, Taner Yıldız... "Çözüm süreçlerini" incelemek için.

Davetli oldukları yerin ismi: Kısa adı DPI olan Democratik Progress İnstitute... İngiltere derin devletine bağlı bir düşünce kuruluşu.

AKP'li bu 3 ismin R. Erdoğan'dan gizli bu ziyareti gerçekleştirmesinin imkanı var mı?.. Yok!..

Girin internete, ziyaretle ilgili fotoğraf ve bilgiler DPI'nın resmi sayfasında hâlâ duruyor. Bu ziyaret, Türk kamuoyundan itina ile saklandı.

Görüşmelerde kimler yok ki, DPI'nın "Kürt asıllı liberal" olarak bilinen CEO'su Kerim Yıldız, İrlanda eski Dışişleri Bakanı Dermot Ahern, İngiltere derin devletinin askerleri...

Ankara kulislerinde uzun bir süredir konuşulan ve  benim de bu köşeden defalarca dile getirdiğim iktidarın yeni "çözüm süreci" arayışları ve Erdoğan'ın bunun için İngiltere ile yürüttüğü arka kapı diplomasisi iddiaları var...

Acaba AKP'nin 3'lüsü Erdoğan'a İngiltere temasları ardından ne rapor verdi?. Bu gezinin ardından danışıklı dövüş olduğu ortaya çıkan baskın seçim süreci açıklamaları ve görüşmelerinde neden gaza basıldı?. Birilerinin neye çok acelesi var?..

Hatırlayın!.. Dünkü yazımızı, NATO Genel Sekreteri'nin Ankara'ya ziyaretinin ertesi günü Doktor Devlet Bahçeli'nin "erken seçim" çağrısını yapmasının çok manidar olduğunu dile getirerek bitirmiştim!..

Acaba, iktidarın süresi uzatılarak Oslo sürecine format mı atılmaya çalışılıyor?..