İŞTE MHP MYK TOPLANTISININ SONUCU

15 Ağustos 2015 Cumartesi 18:15

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim kurulu bugün saat 14.00da toplandı. Başbakan Ahmet Davutoğluyla yapılacak görüşme gündeminde olan kurul, Devlet Bahçeli'ye tam yetki verme kararı aldı.

İŞTE MHP MYK TOPLANTISININ SONUCU
MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin başkanlığında basına kapalı gerçekleştirilen olağanüstü MYK toplantısı bir saat sürdü.
Anadolu Ajansı muhabirinin edindiği bilgiye göre, Bahçeli, toplantının açılışında bir konuşma yaparak süreci değerlendirdi.

Daha sonra MYK üyelerinin görüşlerine başvuran Bahçeli, ilkeler çerçevesinde AK Parti ile görüşüleceğini, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun getireceği teklifleri de görmek istediklerini anlattı.

Bahçeli, olası bir erken seçim konusunda da teşkilatları uyararak, partilere ve halka, MHP'nin aldığı kararların MYK üyelerince anlatılmasını istedi.

Toplantıda, MYK üyelerinin, hükümet kurma sürecinde AK Parti ile yapılacak görüşmelerde Bahçeli'ye tam yetki verdiği öğrenildi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 17 Ağustos Pazartesi günü MHP Genel Başkanı Bahçeli ile koalisyon görüşmeleri kapsamında bir araya geleceğinin netleşmesinin ardından partinin MYK'sı toplantıya çağrılmıştı.

ANKARA(AA)

Muhabir: Ali Kemal Akan

Yorum Gönder

@name x