RUS BASINI HAİN PLANI DEŞİFRE ETTİ !

05 Ocak 2016 Salı 18:52

Rus medyası, Demirtaş'ın Moskova ziyaretinde PKK için füze istediği iddiasını doğruladı. Putin'in Demirtaş ve PKK'yı Türkiye'ye karşı kullanma planı da açık açık yazıldı.

RUS BASINI HAİN PLANI DEŞİFRE ETTİ !

 

Rus medyası, Demirtaş'ın Moskova ziyaretinde PKK için füze istediği iddiasını doğruladı. Putin'in Demirtaş ve PKK'yı Türkiye'ye karşı kullanma planı da açık açık yazıldı.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı Ruslar da yalanladı. Rus basını, Demirtaş'ın Moskova'ya yaptığı ziyarette PKK için silah istediğini yazdı.Türk medyasında yer alan -Rusya'dan PKK için Füze istedi- haberini Rus gazeteleri de teyit etti. Novoye Vremya (Yeni Zaman) gazetesinde Artyam Yerkanyan imzalı manşetten verilen haberde akıl almaz ifadeler yer aldı:"Demirtaş'ın Moskova'dan sağladığı uzlaşılardan biri de Rusya'dan silah temini konusudur. PKK stratejisi buna büyük umut bağlıyor. Kürtler'in Rusya'dan hangi silah tipini istedikleri bilinmektedir. Bu konuda İstanbul'daki Global Source Partners Bürosu'nun askeri uzmanı Atilla Yeşilada şöyle yazdı: İsteklerinin ilk sırasında tanklara karşı kullanılan roket kompleksi Kornet var."

Yazarın hezeyanları bu kadarla da kalmadı. Demirtaş'ın Moskova ziyaretlerinin daha önce milletvekili seviyesinde kaldığını belirten Yerkanyan, bu sefer Kremlin'in üst seviyede kabul ederek, uzun süreli partneri Demirtaş'la Türkiye'yi içten çürüteceğini yazdı.İşte TBMM'de temsil edilen bir partinin genel başkanı, Türkiye'nin milletvekili Selahattin Demirtaş için bir Rus gazetecinin yazdığı yorumlardan birkaç paragraf:

"Demirtaş'la uzun vadeli bir işbirliği yapılacak. Putin, Erdoğan'a karşı Kürt ve Ermeni kozlarını kullanacak. Moskova'nın HDP'nin siyasi bağımsızlık mücadelesini destekleyeceği aşikâr. Tabii bunu Lavrov ve Demirtaş açık beyan etmezler. Bu yardımın nasıl gerçekleşeceği ayrı bir konudur.

HDP siyasi alanda faaliyetini yürütürken, PKK askeri alanda aynı hedefte faaliyetlerini yürütüyor. İkisinin de hedefi aynıdır."

İŞTE DEMİRTAŞ'IN İSTEDİĞİ FÜZEFüze, 27 kilo ağırlığında. Gündüz menzili 5, gece ise 3.5 kilometreyi buluyor. Tanklara ve helikopterlere karşı kullanılabiliyor. Füzeler, 3,5 metre kalınlığındaki duvarı delebilecek güce sahip.5 KM MENZİLİ VAR

AT-14 Kornet, Rusya tarafından 1994 yılında hizmete sokulan bir güdümlü tanksavar füzesi.


27 kg ağırlığa sahip olan bu silah 5 km uzaklığa kadar etkili bir menzile sahip. İsrail'in Markava tanklarını etkisiz hale getirebilecek çok etkili bir tanksavar silahı.


AT-14 Kornet, Yunanistan, Güney Kore, Suriye, Rusya, İran ve Hindistan orduları tarafından da kullanılmakta. Silah 2003 Irak savaşında ve 2006 İsrail- Lübnan savaşında kullanıldı. Amerikan M1 Abrams tanklarını da etkisiz hale getirme özelliği bulunan bu silahların Hizbullah'ın da elinde olduğu biliniyor.

AT-14 Kornet , bir tanksavar olmasına rağmen helikopterlere ve hafif zırhlı araçlara karşı da kullanılabiliyor. Ayrıca zaman zaman piyadelere ve binalara karşı da kullanıldı. Silah, termobarik savaş başlığı taşıma özelliğine de sahip.

Yorum Gönder

@name x