Bizi Bekleyenler Var adlı proje kapsamında Çarşamba'da MHP İlçe Başkanlığı ile TÜRKAV'ı ziyaret eden ve ev toplantılarına katılan Örs, ziyaretler esnasında yaptığı açıklamada, "İmralı korosu hep bir ağızdan bölünme türkülerini seslendirmeyi sürdürüyor." dedi.

PKK Kimin Temsilcisi Olarak Görülmektedir ?

Barış süreci adı altında izlenen politikaların ve İmralı canisinin yaşam koşullarında yapılması düşünülen düzenlemelerin kabul edilemez olduğunu belirten Örs, "Habur rezaleti ve Oslo görüşmeleri ile Türk milletinin vicdanınında kapanması zor yaralar açanlar, bugün terörle mücadele yerine müzakereyi tercih etmekte ve yanlışlar denizinde yüzmeyi sürdürmektedirler. PKK, binlerce Türk gencini şehit eden eli kanlı bir terör örgütüdür. Gayeleri açık, eylemleri ortada ve destekçileri bellidir. Ayrıca, Kürt kökenli vatandaşlarımızın temsilcisi, sözcüsü ya da avukatı da asla değildir. Suni olarak çıkarılan bir etnik problemi çözmek için İmralı canisi ve PKK'yı muhattap almak, terör örgütünün toplumda, bilhassa Kürt Kökenli vatandaşlarımızda, meşru bir konum kazanmasına zemin hazırlayacaktır. Unutulmamalıdır ki; PKK sivil toplum kuruluşu ya da siyasi bir parti değildir. Bu nedenle de, muhattapları siyasiler, bürokratlar değil, güvenlik güçleridir." diye konuştu.

PKK Neden Dağa Çıktı ?

PKK'nın Kürt kökenli vatandaşların haklarını  savunmak için eline silah alıp dağa çıkmadığını ifade eden Örs, "PKK neden dağa çıktı, sorusunu herkesin kendine sorması gerekiyor. Türk Devleti'nden ayrı bir devlet kurma rüyası gören ve senaryosu dış mihraklar tarafından yazılmış küresel bir oyunun piyonu mahiyetindeki bir örgüte silah bırakması durumunda neler vadedilmiştir? Eğer barış ve çözüm ile kastedilen, ülkeyi bölünme sürecine götürecek tavizler vermek ve milli değerlerimizin bazılarından vazgeçmekse, terör örgütüyle mücadele eden gazilerimizin ve şehitlerimizin hakkı nasıl ödenecektir? sözleri ile konuşmasını