Bursa'nın Yıldırım ilçesine adını veren Yıldırım Külliyesi ve çevresinin düzenlenerek turizme kazandırılması için çalışma başlatıldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Yıldırım Külliyesi'ne çıkan Yıldırım Caddesi ile Çukur Mescit’in bulunduğu Çukur Sokak’ın kesiştiği noktadaki 3 binayı yıktı.

        Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım’da yapılacak restorasyon çalışmaları ve çevre düzenlemeleriyle Yıldırım Külliyesi ile civarının örnek bölge olacağını söyledi. Başkan Altepe, Yıldırım Külliyesi´ne çıkan caddenin düzenlenmesiyle turizm değerinin de artacağını belirterek, Bursa´nın tüm ilçelerinde çalışmalarına devam ettiklerini kaydetti.

        Plan üzerinde bulunmasına rağmen bugüne kadar yapılmamış yolların açılması, yeşil ve sosyal donatı alanlarının oluşturulması ve tarihi eserlerin ortaya çıkartılması konusuna büyük önem verdiklerini hatırlatan Başkan Altepe, “Yıldırım Caddesi ile Çukur Sokak’ın kesiştiği noktada bulunan bu 3 bina, planda yol olarak gözüküyor. Kamulaştırma işlemleri tamamlanan binaları yıkarak, bölgedeki trafiğe nefes aldırmış olacağız.” diye konuştu.

        Çalışmaların Yıldırım Külliyesi ve çevresinde devam edeceğini kaydeden Altepe, tüm düzenlemeler bittiğinde bölgenin Yıldırım’a değer katacağını sözlerine ekledi.