Ülkenin geleceği olan çocukların eğitimde fırsat eşitliği ile bilim ve teknolojiden sanata birçok alanda hayallerini daha ileriye taşımaları ve eğitim geleceklerini bir adım daha öteye taşıma hedeflerine ulaşmaları amacıyla başlatılan eğitime destek seferberliği projesi kapsamında Aydın Doğan Vakfı, 10 Milyon TL bedelli 112 bin adet yardımcı kaynakla destek sağladı.

Aydın Doğan Vakfından Gümüşhane eğitimine 10 milyonluk destek

Eğitimin sadece ekonomik olarak değil aynı zamanda toplumsal olarak da kalkınmayı şekillendiren önemli bir hizmet olduğunu vurgulayan Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek “Gümüşhane, eğitim-öğretime verdiği önem konusunda Türkiye’nin sayılı illerinden biridir. Kentte eğitimin daha üst seviyelere çıkması için çalışmalarımız aralıksız sürüyor.  Doğan ailesi ve Aydın Doğan Vakfı tarafından daha önce de ilimize çok sayıda eğitim kurumu, öğrenci yurdu ve spor salonu kazandırılmıştı. Bugün yine eğitime yaptıkları desteklerinden birini daha öğrencilerimizle buluşturuyoruz. Ben bir kez daha başta Gümüşhane’nin değerli evladı Sayın Aydın Doğan olmak üzere, Doğan ailesine ve Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı’ya, sağladıkları katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum. İlimizde Eğitime Destek seferberliği projesini yürüten, başta İl Milli Eğitim Müdürü olmak üzere Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlerine, değerli öğretmenlerimize ve katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımız büyük bir gayret ve fedakarlıkla çalışmaları yürütüyorlar” dedi.

*

TEŞEKKÜR

Dünya Şampiyonu Sınav Eğitim Kurumlarından Dünya Şampiyonu Sınav Eğitim Kurumlarından

Gümüşhanemizin değerli evladı Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Miraç Sünnetçi müdürümüzün başlatmış olduğu eğitim seferberliği kampanyasına Gümüşhanemizin başka bir değeri büyüğümüz emicemiz Aydın Doğan'dan (Aydın Doğan Vakfından) 10 Milyonluk destek geldi.

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandığı günden beri Gümüşhane’deki eğitim-öğretimi üst seviyelere taşıma gayreti ve mücadelesinden dolayı değerli İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetçi hocama, her zaman olduğu gibi bu konuda da desteğini ve yardımlarını Gümüşhanemiz’den esirgemeyen değerli büyüğümüz Aydın Doğan Bey'e teşekkür ediyorum.

Bayram DEMİR