Filenin Sultanları destan yazdı...Dünya 1 numarasıyız Filenin Sultanları destan yazdı...Dünya 1 numarasıyız
 Milli Takım teknik direktörü Fatih Terim'in bir kez daha Galatasaray'a çalıştırabileceğini söylediği iddia ediliyor. 

Östersunds faciasının ardından Teknik Direktör Tudor’un durumu tartışmaya açık bir hale geldi. Sarı-Kırmızılı yönetim, sürekli olarak Hırvat hocaya destek verdiğini söylese de Lucescu’yla dirsek temasına geçti. Rumen hocayla anlaşamayan 
Galatasaray’da yeni hedef MilliTakımlar Teknik Direktörü Fatih Terim oldu.
Akşam’ın haberine göre; Mircea Lucescu’yla görüşen ancak anlaşmaya varamayan yönetimin, Fatih Terim ile yaptığı ilk temaslar da gayet olumlu bir şekilde geçti. 

Rota Terim’e çevrildi 

Akşam’ın haberine göre Başkan Dursun Özbek ve G.Saray 
Futbol Direktörü Cenk Ergün’ün, Fatih Terim’le görüştüğü öğrenildi. Şu anda A Milli Takım’ın başında bulunan tecrübeli çalıştırıcının şu sözleri söylediği iddia edildi: “G.Saray benim için her zaman çok özel ve vazgeçilmezdir. Kulübümün bana ihtiyacı varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.” 

"İzin çıkarsa aynı anda hem G.Saray hem de Milli Takımı’ı çalıştırabilirim” 

Önceliğinin 
Milli Takım olduğunu belirten Terim’in "Türkiye Futbol Federasyonu’ndan izin almanız gerekiyor. İzin çıkarsa aynı anda hem G.Saray hem de Milli Takımı’ı çalıştırabilirim." dediği öğrenildi. 

Bunun üzerine G.Saray Başkanı Dursun Özbek’in konuyla ilgili olarak federasyonda nabız yokladığı belirtildi. Terim’in dönmesi halinde Abdurrahim Albayrak ve şu anda TFF’de görevli olan Ali Dürüst’ün de Florya’nın yolunu tutabileceği konuşuluyor. 

Yönetim ise Tudor’un isteğiyle takviyeleri yapıyor. Bütün taleplerine rağmen takım sezona da istenildiği gibi giremezse 1 milyon euroluk tazminatı ödenerek yollanacak. O günün şartlarına göre Terim’le devam edilebilir. 

“G.Saray vazgeçilmezimdir” 

Türkiye 
Futbol Direktörü Fatih Terim, İzmir Alaçatı’da karıştığı kavgayla ilgili düzenlediği basın toplantısına şu sözlerle başlamıştı: “Benim değerlerimi iyi biliyorsunuz. Vatanım, bayrağım, G.Saray ve ailem vazgeçilmezimdir. Bunların hiçbirine laf söyletmem. Söylerseniz de dayanamayacağımı iyi bilirsiniz.””Bu değerlerime laf söylendiğinde gereğini yapmadığım da asla görülmemiştir.” 

Lucescu ne istedi? 

İşine Başkan dahil hiçbir yöneticinin karışmamasını istedi. Mircea Lucescu, “Şu andaki kadro şampiyonluk yarışı için yetersiz. Takıma en az 3 transfer daha gerekiyor. Bunlar yapılmazsa sezonun ilk yarısı bitmeden yarışta havlu atarsınız” dedi. 

G.Saray Yönetimi ise düşünmek için süre isterken bu pazarlıktan net bir sonuç çıkmadı. Mevcut durumda listenin zirvesinde 63 yaşındaki Fatih Terim bulunuyor.

(Kaynak: Akşam, Haberaktuel)


Editör: TE Bilisim