Gümüşhane Kürtün ilçesi Kırgeriş, Damlı ve Bağlama köyleri uğradıkları haksızlığın idari, hukuki, sosyal ve siyasal sonuçları itibariyle düzeltilmesi haklarının iadesini istiyor.

Gümüşhaneliler olarak bu haksızlığa siyasi malzeme olarak kullanma acizliğine düşmeden şehrin tüm evlatları o zirvelerin yiğit insanlarına çilekeş bacılarına gönül desteği boynumuzun borcudur.

Geçen gün 90 yaşını geçen Trabzonlu ak sakallı yaşlı amcamızın kendine rahmet okutacak çok doğru beyanları sürece son noktayı koyduracak tespitler yaptı. Ona destek bu gerçeğin bir mühür gibi her tarafa vurulması bu hemşerilerimin haklı davalarında yanlarında elif gibi dimdik durmalıyız.

Çünkü bu insan olmanın, mü’min olmanın, komşu, hemşeri olmanın olmazsa olmazıdır yoksa ‘Sarı Öküz’ hikayesi gibi kaybetmenin yeni başlangıçları olur.

Herkes kendine yakışanı yapar. Haksızlığa elinizle, dilinizle, kalbinizle mutlaka karşı koymalıyız. Karşı koymanın en zayıfı kalple karşı koymaktır zira bu en zayıf iman olarak değerlendiriliyor.

Haksızlık karşısında dilsiz şeytan taklidi siyasi idari ve STK mensuplarına asla yakışmaz. O yüzden her insanımızı bu onurlu tavırda bir saf olmaya safları sık tutmaya davet ediyoruz.

Bu mücadeleden sonuna kadar vazgeçmeyeceğimizi ifade ederek; havası, suyu, zirvesi, kayası, doğası, sert insanları, mert o güzel insanlar asla yalnız değillerdir.

Her nüfuz sahibi insanımızı bu gerçeği savunmaya haksızlığa karşı durmaya davet ediyoruz!

 

Sabri ŞENEL / 29.01.2022 - Ümraniye/İSTANBUL