İmralı AK Parti'nin Kabe'si haline geldi!

24 Şubat 2013 Pazar 17:56

MHP Konya Milletvekili Faruk Bal katıldığı canlı yayında barış sürecine ilişkin eleştirilerde bulundu. Bal'ın bu rahatsızlıkları AK Partililer'i çok kızdıracak...

İmralı AK Parti'nin Kabe'si haline geldi!

 tv8’de bir programın konuğu MHPKonya Milletvekili TBMM Anayasa Komisyonu ve Anayasa Uzlaşma Komisyonu Üyesi Faruk Bal oldu. 

Gündemi değerlendiren Bal hükümeti eleştirdi ve çözüm sürecinden bahsetti. Bal çözüm sürecinde İmralı'nın bu kadar konuşulmasından ve Öcalan'ın muhterem bir zat gibi gösterilmesinden çok rahatsız olduğunu dile getirdi.

Konuşmasından başlıklar özetle şöyle;

İMRALI AK PARTİ'NİN KABESİ HALİNE GELDİ

Yani İmralı denilen küçük ada Kabe’ye döndü. Türkiye’nin bir numaralı olayı budur. İmralı niçin bu kadar gündemdedir ve öne çıkarılmıştır? Milletin bunu bilmesi lazım. Orada bir zatı muhterem vardır. Bu bebek katilidir, PKK terör örgütünün başıdır.

Şimdi bu kişinin adı zikredilmeden İmralı süreci Türkiye’nin bir numaralı meselesi olmuştur. Bu Türkiye’deki birlik beraberlik, bizi bir ve bütün tutan değerlerin terör karşısında teslim edilmesi demektir. Bizi bu hale getiren bir terörist başına bu kadar yüksek bir şahsiyet değerinin tanınması Türkiye’nin en ciddi meselsi olan terör sorununun çözülmesi için bu kadar siyasi figür haline getirilmesinin bir tek anlamı vardır. TC. Devleti terör sorununa teslim olmuştur. İmralı AKP’nin kendine göre uydurduğu çözüm ile ilgili Kâbe’si haline gelmiştir!

İMRALI'YA GİDENLERİ MANİDAR BULUYORUM

“Giden 3 milletvekiline baktığınız zaman 2’si anayasa komisyonu üyesidir. Demek orada anayasa konuşulmuştur. Onu dönüşte ifade etmiyorlar. Hepimiz biliyoruz. Mutlaka anayasa ile ilgili Anayasa Uzlaşma Komisyonu dışında AKP’nin PKK ile yaptığı görüşmelere ilişkin mesajlar verilmiştir!”

PKK'YI KURDURAN GÜÇLER BUNU YAPIYOR

“Dış güçler sıkıştırıyor AKP’yi. Türkiye üzerinde stratejik hedefi olanlar AKP’yi sıkıştırıyor. Dolayısıyla anayasa için zaman koyuyorlar. 7 ay dolmadı daha anayasayı yazmaya başlayalı. 7 ayda dört parti de uzlaşarak anayasa yazabilir mi? Bunu böyle dar bir kalıba sokuyorsan başka bir hesabın var demektir. İşte Başbakan’ın başka bir hesabı var. Biz inanıyoruz ki Başbakana da bunu dayatan güçler var. PKK’yı kurduran, görüşmesini sağlayan güçler bunu da dayatıp, Başbakan’ın bu noktada boynunu eğdirmek istiyorlar.”

DEVLETİN GİDECEĞİ YER İMRALI DEĞİL

“ Terör örgütü ile mücadelenin ne olduğunu bilerek yapılması lazım. Bu örgütü destekleyen ülkelerin kim olduğunu Türkiye biliyor. Bilmeyenlere söylüyorum. Başbakan bilmiyorsa öğrensin. Genelkurmay Başkanlığı bundan 4 yıl önce elde edilen silahlar, askeri teçhizatlardan, örgütsel belgelerden tek tek bu ülkelerin isimlerini saydı ve ilan etti. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin gideceği yer İmralı değil. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yapacağı iş o listede olan ülkelere niçin destek olduğunu sormaktır. PKK’nın dış bağlantıları kesilmelidir!”

Yorum Gönder

@name x