Hatay'ın Antakya ilçesinde Aliye Dağlı adlı bebek enkazdan 132 saat sonra sağ olarak çıkarıldı. Cebrail Mahallesi'ndeki bir apartmanın enkazından kurtarılan Aliye Dağlı, sağlık personelinin kucağında ambulansa götürüldükten sonra tedavi altına alındı.

Hatay'ın Antakya ilçesindeki Cebrail Mahallesi Oymak Sokak'ta depremden 131 saat sonra 5 aylık bir bebek enkazdan çıkarıldı. 

Antakya ilçesinde ses duyan ekiplerin çalışmasını yoğunlaştırdığı noktada çalışmalar sonuç verdi. Enkaz altında kalan ve iki aylık olduğu tahmin edilen bir bebeğe, 128 saat sonra sağ ulaşıldı.

Antakya ilçesi, Armutlu Mahallesi Işık Sokağı'ndaki 3 katlı bir binanın enkazında sağ kalanların olduğunu tespit eden ekipler, evin enkazından önce 1.5 yaşındaki Yusuf Hüseyin'i, 20 dakika sonra da 7 yaşındaki ağabeyi Muhammed Hüseyin'i depremin 105. saatinde kurtardı.

Antakya ilçesinde Ürgan Paşa Mahallesi Şehit Mehmet Duran Caddesi'ndeki Huzur Apartmanı'nın enkazında bebek sesi duyulması üzerine çalışmaları yoğunlaştıran ekipler, arama kurtarma çalışmaları sonunda 1.5 yaşındaki Sela Elbarazi ile annesi, babası, kardeşi ve dayısını depremden 96 saat sonra enkaz altından sağ çıkardı.

Gümüşhane ekibiyle 30 saat sonra gelen mutluluk Gümüşhane ekibiyle 30 saat sonra gelen mutluluk

Hatay'da çalışmalarını sürdüren ekipler, Yağız Ulaş isimli 10 günlük bebeği, depremden yaklaşık 90 saat sonra annesiyle enkazdan kurtardı.

Adıyaman'da enkaz altında kalan 6 aylık Yiğit Çalış isimli bebek, ekiplerin çalışması sonucu 82 saat sonra kurtarıldı.

Ekipler, Kahramanmaraş'ta 1 yaşındaki Suriye uyruklu Rahaf ve 30 yaşındaki annesi Ela Hamoko'yu depremin 81'inci saatinde enkaz altından sağ çıkardı

Hatay'da ekipler depremden 66 saat sonra 7 aylık bebeği enkazdan sağ çıkardı.

Adıyaman il merkezindeki Mehmet Akif Ersoy Caddesi'ndeki bir binada çalışma yapan ekipler, 7 aylık Ömer ile 9 yaşındaki Muhammed Acar'ı depremden 58 saat sonra kurtardı

Adıyaman'ın Besni ilçesinde depremde yıkılan bir binanın enkazından 7 aylık bebek, 57 saat sonra kurtarıldı

Hatay'da depremde yıkılan bir binanın enkazı altında kalan 4 aylık "Ayşe" bebek, ekiplerce depremin ardından geçen 57 saat sonra kurtarıldı.

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremden 43 saat sonra enkazdan 2 yaşındaki Mikail sağ çıkarıldı

Gaziantep'te yıkılan bir binanın enkazından 1,5 yaşlarındaki Amine Elçin ve ikizi Ahmet Erbay depremden yaklaşık 40 saat sonra kurtarıldı. Ekipler, devam eden çalışmalarda ikizlerin annesi Pınar ve babası İbrahim Karapirli'ye de ulaştı.

Hatay'ın Antakya ilçesi Odabaşı Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi'ndeki Zekiye Kırat Apartmanı'nın enkazından ise Hülya Yılmaz ve 6 aylık bebeği Ayşe Vera depremden 29 saat sonra kurtarıldı.

Editör: SEFA BUĞRA ŞENEL