JIM CARREY’NİN ANILARIYLA ÖRÜLÜ SIRADIŞI ROMANI RAFLARDA..

25 Ekim 2021 Pazartesi 19:39

JIM CARREY’NİN ANILARIYLA ÖRÜLÜ SIRADIŞI ROMANI ANILAR ve YANILSAMALAR, EPSİLON LOGOSUYLA RAFLARDA!

JIM CARREY'NİN ANILARIYLA ÖRÜLÜ SIRADIŞI ROMANI RAFLARDA..

 The Truman Show, Maske, Eternal Sunshine of the Spotless MindSalak ile Avanak gibi unutulmaz filmlerin usta oyuncusu Jim Carrey, bu defa Dana Vachon’la birlikte kaleme aldığı romanı Anılar ve Yanılsamalar ile hayranlarının karşısına çıkıyor! Carrey’nin hayatından ve kariyerinden gerçekleri kullanarak kurgusal bir çöküş ve yeniden doğuş hikâyesini anlatan Anılar ve YanılsamalarEpsilon logosu ve Aslı Perker’in çevirisiyle Türkiye’deki okurlara ulaşıyor. Hollywood yıldızı Jim Carrey’yi kurgusal bir karaktere dönüştürüp ona sürrealist bir gerçeklik kazandıran bu sıradışı, yarı otobiyografik roman başarılı, sevilen ve çok popüler oyuncuyu bambaşka bir ışık altında gösteriyor. 

 

Dünyaca ünlü isimlerin ses getiren eserlerini Türkiye’deki okurlarla buluşturan Epsilonşimdi de Altın Küre ödüllü komedyen ve oyuncu Jim Carrey’nin romancı Dana Vachon’la birlikte kaleme aldığı Anılar ve Yanılsamalar adlı kitabını okurlara ulaştırıyor.

 

Anılar ve Yanılsamalar’da Jim Carrey okurları, varoluşsal bir krizin ortasında kendinden duyduğu şüpheyle ezilen, hayatında anlam arayan kurgusal bir karakter olarak karşılıyor. Roman, Hollywood ünlüsü, ayrıcalık ve ilgi bağımlısı olmaktan kaçarken içinde kopan kıyametle tanışan bir karakterin son derece cesur ve eğlenceli bir yapıbozumu

 

Jim Carreynin çok başarılı ve sevilen bir oyuncu olduğu, Hollywood’un parlak ışıklarından ziyadesiyle faydalandığı doğru Ama belki de geçmişe sünger çekmenin zamanı gelmiştir artık. Hatta biraz şişmanlamasının da zamanı gelmiş olabilir, ne de olsa tüm o diyetlerden bıkmış durumda. Akla hayale sığmayacak yöntemlerle içindeki sıkıntı bulutundan kurtulmayı denese de bir türlü başaramaz. Ünlü bir aktör ve dinozor kafatası koleksiyoncusu olan dostu Nicolas Cage’in önerileri bile Carreyyaşadığı çöküşten kurtaramaz. Fakat Jim Carreysonra Georgie ile tanışır; acımasız ustası ve hayatının aşkı. Hemen ardından da senarist Charlie Kaufman’ın yardımıyla sınırlarını epey zorlayacak bir rol teklifi alır. Belki de yıllardır beklediği rol bu olacak, sonunda Oscar heykelciğine kavuşacak ve böylece işler nihayet yoluna girecektir...

 

Ancak kâinatın Jim için başka planları vardır!

 

Jim Carrey ve Dana Vachonun birlikte yazdığı Anılar ve YanılsamalarEpsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde! 
 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x