1 Kasım seçimlerine yoğun bir şekilde hazırlanan MHP’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İstanbul'da gerçekleştireceği büyük mitinge sayılı günler kaldı.

18 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek olan 'Büyük İstanbul Mitingi' Yenikapı'da yapılacak.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin İzmir, İstanbul ve Ankara'da bölge mitingleri yapacağını belirterek, "Üç büyük miting dışında, teşkilatlardan gelecek talepler doğrultusunda, il mitingleri ve kapalı salon toplantıları da düzenleyebiliriz. MHP'nin çok sayıda miting yapmaması, seçim yardımının verilmesinden değil, zaman darlığından dolayı. Bir mitingin masrafı ne ki" dedi.

Yalçın, yaptığı açıklamada, Ekim'de Ankara'da düzenlenen toplantı ile partisinin seçim beyannamesini kamuoyuyla paylaşan Genel Başkan Bahçeli'nin 11 Ekim'de İzmir, 18 Ekim'de İstanbul ve 25 Ekim'de ise Ankara'da bölge mitingleri yapacağını belirterek, bu mitinglere çevre illerden de katılım sağlanacağını ifade etti.

Semih Yalçın, "Üç büyük miting dışında, teşkilatlardan gelecek talepler doğrultusunda, il mitingleri ve kapalı salon toplantıları da düzenleyebiliriz. MHP'nin çok sayıda miting yapmaması, seçim yardımının verilmesinden değil, zaman darlığından dolayı. Bir mitingin masrafı ne ki?" diye konuştu.