“ Aşağıda anlatılanlar bir komando birliğinin subay, assubay, uzman ve erleriyle PKK karşısında görevini yaparken nasıl suçlandığının,nasıl aşağılandığının hazin bir gerçeğidir. 

İşte adı bizde saklı TSK personelinin bize göndermiş olduğu mektup. Noktasına, virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz. Bakalım, biz asker milletiz, diyenler ne diyecek:
 
“11 Ağustos günü Hakkâri Şemdinli Derecik Yeşilova hudut bölgesinde biz tepe operasyon ust bölgesinde bulunan 3 dağ komando bölüğü kaçakçılıkla mücadele maksatlı Rezzuk Sırtı bölgesinde 100 adet dolu katır ve 80 şahsı durdurmuş, sınır geçişlerini engellemiştir. Bunun üzerine küfürlü taciz ve tehditlere maruz kalmıştır. Kaçakçı grup cep telefonuyla görüşmeler yaparak “Sizle görüşeceğiz” demiştir.
 
Grubu geçirmeyip sınır güvenliğini sağlamaya devam eden komando bölüğüne Beşikağaç Köyü istikametinden gelen taslı sopalı grup saldırmış ve tehditler savurmuştur. Aralarından silahlı şahıslar ateş etmeye başlamıştır. Bunun üzerine komando bölüğü tepe üst bölgesindeki 1 Motorlu Piyade Bölüğünden destek istemiştir. 1. Motorlu Piyade Bölüğü acil desteğe çıkmış ve 1055 tepe üzerinden Rezzuk Sırtına intikal etmiştir. Bu sırada Kuzey Irak’ta kaçakçıların kullandığı Helenya adındaki köyden gelen patika yoldan pikap araçlarla gelen kalesnikof ve bixi makinalı tüfekleri olan grup ateşe başlamıştır. Komando bölüğü ve motorlu piyade bölüğü Rezzuk sırtında buluşmuş ve yoğun ateş altında kalmıştır kendilerini korumak ve sınır geçişini engellemek amaçlı havaya ateş açmışlardır. PKK’lı olduğu sanılan gruptan yaralananlar olmuştur. Türkiye tarafından Beşikağac köyü istikametinden gelen grup kuru otları yakmış, askeri personeli yakmak ve dumandan zehirlemeye çalışmış, ayrıca çekilme istikametini yangınla kapatarak teması kaçınılmaz hale getirmiştir. Sıçrama hareketleriyle grubu püskürten unsurlar 1055 tepeye tutunarak emniyet almıştır. 1055 tepe karsisinda ki 935 rakimli isimsiz tepe olarak bilinen bölgede bulunan peşmerge karakolundan docka adında ki ağır makinalı silah unsurlara ateş açmıştır. Unsurlar(biz) çekilerek tepe üst bölgesine gelmiştir.
 
Bu olaylardan sonra üst bölgesine gelen kaynak suyunun boruları köylüler tarafından kesilmiş Yeşilova köyünden gelen tek ikmal yolu kapatılmış. Üst bölgesine ikmal yapılamayarak askerler susuzluk ve açlık tehlikesi yasa mistir. Tuvalette kullanılacak su bitmiş hastalık yayılmasından korkulmaktadır. Yeşilova köyünden sonra bulunan Mamras tepe üst bölgesi ve 804 kalekolu da aynı sıkıntıyı yasamıştır.
 
Olayda askeri personele yoğun ateş eden gruptan yaralananlar BDP tarafından masum köylü olarak lanse edilerek silahlı PKK’lılar toplum nezdinde haklı gösterilmeye çalışılmaktadır.
 
Olay sonrasında 3 Dağ Komando Taburu 9. Bölük üst bölgesinden çekilmiş ve silahları toplanarak balistik incelemeye gönderilmiştir. Ülkesinin bölünmez bütünlüğünü ve sınır hattı kacak geçişini canı pahasına savunan kahraman birlik zanlı olmuş ve şu an savcılık tarafından soruşturulmaktadır...”