AKP'Lİ VEKİL KATAR'DA BÖLÜNMÜŞ TÜRKİYE HARİTASININ ÖNÜNDE KÜRT SORUNLARINI ANLATTI

28 Kasım 2017 Salı 10:23

El Cezire Televizyonu Katar'da bir konferans düzenledi. AKP Milletvekili Cemalettin Torun da konuşmacıydı. Duvardaki Türkiye haritasında ise Kürdistan Türkiye'den toprak alınarak işaretlenmişti.

AKP'Lİ VEKİL KATAR'DA BÖLÜNMÜŞ TÜRKİYE HARİTASININ ÖNÜNDE KÜRT SORUNLARINI ANLATTI
Yeniçağ Gazetesinde yer alan habere göre,  Katar yönetiminin desteklediği El Cezire Televizyonu tarafından Katar'da "Kürt Sorunu: Yeni Dinamikler ve Gelecekteki İhtimaller" başlıklı konferans Katar'ın başkenti Doha'da gerçekleştirildi.

Konferansta duvarda Kürt haritası konulmuş ve Türkiye'den de toprak verilmişti.

Resimde bir kısmı avizenin arkasında kalan ülke Türkiye'dir. Sarı le bölünmüş alan da sözde Kürdistan'dır.

Tüm bunlar süper güçler tarafından ambargo koyulan ve destek için asker gönderdiğimiz, yiyecek yardımı yaptığımız Katar'da yapılıyordu.

AKP Milletvekilleri, afişinde Türkiye'den toprak ayrılmış Kürdistan resminin olduğu konferansa davet edilmiş ve o resmin altında konuşma yapmışlardı.

Şimdi soruyoruz:

Bu AKP ile mi birliktesiniz? ve hangi bekâdan bahsediyorsunuz?

Önemli bir sorumuz daha var...;

BUNA TEPKİ GÖSTERMEYECEK MİSİNİZ?

...

25-26 Kasım 2017'de gerçekleştirilen konferansta, Ortadoğu bölgesinde yaşayan Kürtlerin tarihlerinin, Kürt sorununu etkileyen ülkelerin,  grupların, meselelerin ve uluslararası ve bölgesel aktörlerin tartışıldığı ifade edildi.

Ayrıca sözde 'Kürdistan' içerisinde sayılan Irak, Suriye, İran ve Türkiye'nin Kürt meselesine yaklaşımlarının ve başarısızlıklarının da değerlendirildiği ifade edildi.

KONFERANSTA 3 AKP'Lİ MİLLETVEKİLİ DE VARDI

Yenigaste'nin haberine göre; bir dönem Türkiye'de de dijital yayıncılık yapan Al-Jazeera'ye bağlı araştırma merkezinin tertip ettiği konferansta AKP'li isimler de yer aldı.

Konferansa katılan isimler şöyle:

Cemalettin Torun: Dışişleri Komisyonu Başkanvekili, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi, AKP Milletvekili.

Nurettin Yaşar: AKP Milletvekili .

Taha ÖZHAN: AKP Milletvekili, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı

"1923'TEN SONRA KÜRTLERİN HAKLARI VERİLMEDİ" 

Konferansın ilk oturumunda konuşan AKP Bursa Milletvekili Cemalettin Torun, Türkiye'deki bölücü Kürt hareketleri ve Kürtlerin durumu hakkında bir konuşma yaptı.

Torun'un, Türkiye'de 1923'lerden 1970'lere kadar Kürtlerin kültürel ve anadil haklarının verilmediği ve bütün haklarının görmezden gelindiğini ifade etmesi dikkat çekti. 

(Kaynak: Yeniçağ)

Yorum Gönder

@name x