Esasen “Türkiye Türklerindir” dediği için, olağan adli teamüllerin çok ötesinde bir hukuki süreci ile Türk Milliyetçisi gazeteci kardeşimiz Batuhan Çolak ve bazı diğer vatansever gazeteciler ne yazık ki tutuklanmışlardır. Bu tutuklamalar göstermektedir ki; kendisine yönelen stratejik varlık/yokluk tehdidinin henüz derinlemesine farkında dahi olmayan devletimizi , kuruluş esaslarına uygun ve onu kuruluşunun yüzüncü yılında yeni risk ve tehditlere karşı çok boyutlu tahkim edecek Türk Milliyetçileri/Türk Milliyetçiliği tarafından yönetilmesi kaçınılmaz bir zorunluluktur…

*

Aykırı adlı haber internet sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak, Haber Report ve Ajans Muhbir hesaplarının yöneticilerin de aralarında bulunduğu birçok isim hakkında tutuklama talep edildi.

DEM Partili belediyenin ilk toplantısında İstiklal Marşı krizi! DEM Partili belediyenin ilk toplantısında İstiklal Marşı krizi!

Aykırı adlı haber internet sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak, Haber Report ve Ajans Muhbir hesaplarının yöneticilerin de aralarında bulunduğu 27 kişi "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme", "halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma" suçlamalarıyla gözaltına alınmıştı.

Son operasyonla gözaltına alınan 23 kişiden 17’si tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Tutuklama istenenler arasında Aykırı haber sitesinin sahibi Batuhan Çolak ve AjansMuhbir hesabının sahibi Süha Çardaklı da var. Gözaltına alınan isimlerin 6’sı ise savcılıktan serbest bırakıldı.

Tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen Batuhan Çolak ile Süha Çardaklı gece saatlerinde tutuklandı.

Tutuklananlar arasında Zafer Partisi kurucusu, Suriyeliler Suriye'ye Platformu Başkanı Eray Ertürk de yer aldı.

Karargâh Haber ve Mülteci Haberler Twitter hesabının yöneticileri, serbest bırakıldı.

İÇİŞLERİ BAKANI AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Konuyla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “İnternette ve sosyal medyada kullanılan nefret söylemleriyle halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden, vatandaşlarımıza yanıltıcı bilgileri alenen yayarak paylaşımlar yaptığı tespit edilen, sosyal medya hesap yöneticileri hakkında 14 ilimizde yapılan eş zamanlı operasyonlarda 27 şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır” ifadelerini kullanmıştı.

Editör: Kerim Öztürk