Birinci Meclis Edebiyatı ile TC Tasfiye edilmek isteniyor Hatta kurtuluş savaşı devam ederken İlk dönem Atatürk İstanbul hükümetine halifeliğe laf etmiyor yani şimdi Atatürk Vahdettin ve Halifelik yanlısı demek ona saygısızlık birinci Meclis sürecin aşaması nihai irade değil oradan federasyon özerklik Sevr Mondros tortusu aramak zorlamadır şartlar ve süreç ilerledikçe TC tekamül etmiştir son söz ve inkılaplar esastır. Tıpkı içkinin baştan haram olduğu Peygamberimizce ilan edilmemiş içkili namaza yaklaşmayın ayeti vardır daha sonra içki haram diye ayet gelmiş yasaklanmıştır Nisa Suresi 43.Ayet: Ey iman edenler! Sarhoşken ne dediğinizi bilinceye kadar; cünüpken -yolculukta olmanız hariç- yıkanıncaya kadar salata yaklaşmayın. Eğer hastaysanız veya yolcuysanız; tuvaletten gelmişseniz, kadınlarla ilişkiye girmişseniz ve su da bulamamışsanız o zaman temiz bir toprakla ellerinizi ve yüzünüzü mesh ederek teyemmüm edin. Kuşkusuz Allah, Çok Affedici'dir ve Çok Bağışlayıcı'dır.
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ لاَ تَقْرَبُواْ الصَّلاَةَ وَأَنتُمْ سُكَارَى حَتَّىَ تَعْلَمُواْ مَا تَقُولُونَ وَلاَ جُنُبًا إِلاَّ عَابِرِي سَبِيلٍ حَتَّىَ تَغْتَسِلُواْ وَإِن كُنتُم مَّرْضَى أَوْ عَلَى سَفَرٍ أَوْ جَاء أَحَدٌ مِّنكُم مِّن الْغَآئِطِ أَوْ لاَمَسْتُمُ النِّسَاء فَلَمْ تَجِدُواْ مَاء فَتَيَمَّمُواْ صَعِيدًا طَيِّبًا فَامْسَحُواْ بِوُجُوهِكُمْ وَأَيْدِيكُمْ إِنَّ اللّهَ كَانَ عَفُوًّا غَفُورًا
Daha sonra inen Maide Suresi 90. Ayeti İçkiyi kesinlikle yasaklamıştır.

Bu Bir Anma Değil Yaşayan Çınara Vefa Günüdür Bu Bir Anma Değil Yaşayan Çınara Vefa Günüdür

“Ey iman edenler! İçki, kumar, dikili taşlar, fal okları şeytan işi iğrenç şeylerden ibarettir. Bunlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.” Birinci Meclis tartışması bunu hatırlattı süreç birinci Meclis kararlarını gerektirdi daha sonra bu kararlar tekamül ettirilerek Türkiye Cumhuriyeti Devleti milli üniter laik hukuk devleti olarak ortaya çıkmıştır.TC kuruluş ilkeleri bu sürecinin ruhunu iyi okuyarak anlaşılabilir.Tüm Dünyaya örnek olan bu milli devleti korumak Türk milletini varlık birlik ve beraberliği ülke bütünlüğü için şarttır.Aksi Sevr’e Mondrosa geri dönmek tasfiye olmaktır.

Editör: Kerim Öztürk